Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tavasszal lehet-e facsemetéket...

Tavasszal lehet-e facsemetéket ültetni?

Figyelt kérdés
És ha igen, mikor vagy melyik hónapban, illetve más "eljárással" kell-e, mint ősszel? Az őszi ültetésről sajnos lemaradtam.

2014. febr. 6. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Ha a talaj nem fagyos, akkor akár most is lehet szabadgyökereset, de ahogy kipattannak a rügyek, már csak a konténeres (legalább fél éve cserépben nevelt) ültethető ki úgy május közepéig. Utána is lehet, de annak 50% alatti a megmaradási esélye a napi locsolás ellenére is. A tavasszal ültetetteket én mindig 3x annyi vízzel, iszapolva rakom a földbe mint az őszit, korrekt tömörítés mellett, mert nem lehet a gyökér körül semmi légrés.
2014. febr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Konténerben nevelt növényt egész évben ki lehet ültetni közel 100%-os eredéssel!!!!!!!

Természetesen, télen akkor, ha nem fagyott a talaj, de a nyári 35 fokban is lehet ültetni.


A szabadgyökerűeket fagymentes talajnál és rügypattanás előtt.

2014. febr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Ha a konténerbe laza talajban élt és megfelelően locsolták, kiültetve nyáron a 40 fokos homokos talajba, ahol a víz már 3 óra múlva elszivárog, nem biztos, hogy szerencsés ötlet ha pl. 2 napig elfelejtik meglocsolni.
2014. febr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A nem öntözés és sívóhomok nem túl általános feltételek.


Ilyen esetben tavasszal, sem ősszel nem érdemes telepíteni semmilyen fafajt! (főleg, ha olyan a nyár, mint az utóbbi kettő)

2014. febr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

juteszembe

én tavaly pont ritkaszar homokba, szeles helyre, tűző napra ültettem június körül két db 2 méteres konténerben nevelt fát, és heti egy öntözéssel megmaradtak!!

Marha kicsi volt a cserepük (25cm) és előtte árnyékban éltek napi öntözéssel.


Nem nőttek sokat, de még megvannak...



A másik telekre csak havonta mentem öntözni, ott kidöglött két ugyanolyan /ültetésű, méretű.../ fa

2014. febr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Itt normál talaj van. Ha jól saccolom az, amit közepesen kötöttnek mondanak.

Viszont még érdekelne, hogy mi van akkor, ha elültetem, és utána pár nappal, héttel visszafagy a talaj? Amilyen idő van most, semmi se biztos. Az árt neki?

2014. febr. 7. 11:03
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ezek átéltek egy jégkorszakot, még akkor is bírják a talajátfagyást ha egyébként azóta már 100x nemesítették őket. Csak az ültetés momentuma miatt rossz a kemény átfagyott talaj, mivel nem tudod a fagyos rögöket betömöríteni a gyökerek közé, sőt, esetleg eltörhetik, megsérthetik azokat. Ahol elfagyhat egy fa, az előbb a legvékonyabb ágak és a rügyek. Ahhoz viszont már csak nem lesz -20, mert már eléggé duzzadtak a rügyek. Alap esetben, télen, a -30-at is elviseli a legtöbb őshonos faj, erre meg nemigen van nálunk példa, legfeljebb Zabaron vagy 50 évente egyszer.
2014. febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!