Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mire használjam ki a 25 áras...

Mire használjam ki a 25 áras kertünket?

Figyelt kérdés

Van egy 20 áras kertünk és évek óta szinte üres és csak gyomírtózva van meg ősszel fel van szántva.

Igaz kb. 5 árban saját részre zöldségre van kihasználva, de a többi terület egész éven üresen áll. Korábban tartottunk pár tyúkot meg egy disznót is és egy részén lóhere is volt vetve mindig, de most jó pár éve teljesen üres és csak szántva van.

Az egész kert két oldalán végig 2 x 20 darab 12 éves gyümölcsfák vannak ültetve és a kert közepén van a művelt terület végig.

Gondoltam pár dolgot, de mindig oda jutok ki, hogy nem érdemes bele kezdeni, mert csak az ára jön vissza és akkor felesleges bajlódni egész éven és inkább legyomirtózom minden hónapban egyszer.

Gondoltam fenyőfákra és kb. 6 év alatt megnőnek mint karácsonyfának és eladom, vagy arra is gondoltam hogy valamilyen fákkal beültetném kandalló tüzelésre.:P

De az is hosszú évekbe tellik mire ki lehetne vágni.

Valami olyasmi növényre gondolok, amit könnyen tudnám eladni, meg nincs vele túl sok munka + költség sem. Csemegekukoricára is gondoltam már, de ki a tököm fogja megvenni ennyi nagy mennyiséget, meg az is költséges és számoltam, ha el is tudnám adni, akkor is csak a költség jönne vissza, meg rabszolgáztam vele.

Arra is gondoltam, hogy vennék 30 kacsát meg libát és ott tartanám, na de akkor most vegyek takarmányt is, építsek valami óllat, be kell keríteni, büdösség lesz, meg annyi hússal szintén mit csináljak majd?? Ki fogja meg venni? Esetleg ingyen.:P

Végeredmény mindig az, hogy inkább gyomirtózom továbbra és csak egy napos munka minden hónapban szinte minimális költséggel és szép tiszta a kert.:P

Esetleg valakinek ötlet, gyomirtózáson kívül?:D


2014. febr. 12. 14:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Diófa! Kb. 5 év múlva fog először teremni, a termést ha ősszel nem is adod el, télen apránként van idő megpucolni. Mindig jó ára van, bármikor el lehet adni a diót!


De megpróbálhatod akár fűszerpaprikát is nevelni egy részében, ha a paprikát megszedted, felfűzöd míg megszárad, apránként őrlöd, és csomagolod, az ősszel pl. 2000-2200 Ft/kg volt a maszek őrölt paprika ára piacon.

2014. febr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Háát van 4 diófánk és nem volt most sok dió rajta ősszel.

A fűszerpaprikára kicsit felcsillant a szemem, de nem tudom mennyi kg lenne, illetve mennyi paprika bokor mennyit termelne készen, meg kicsit macerás is vele.

Hát nem tudom.

2014. febr. 12. 15:19
 3/15 anonim ***** válasza:
Minek kell azt állandóan gyomirtózni, rengeteg mérget felhasználva? Nem lenne jobb hagyni a füvet és időnként lefűnyírózni? Tudom, ez is munka, de legalább nem használsz mérget és sokkal szebb látvány mint a csupasz föld.
2014. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Vesd be pattogatott kukoricának való maggal. A temést ha kipattogatod és eladod, elég jól fog jövedelmezni.
2014. febr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Amivel nincs sok munka, azért nem kapsz sok pénzt. Mivel ugye az ilyesmit sokan termelik, és a túlkínálat miatt kicsi az ára.

A fűszerpaprikát el lehet adni ismerősöknek, vagy ismerősökön keresztül. Na nagy mennyiséget nem, de ami mondjuk 1000 nm-en megterem, azt igen.

Május elején nagy munka a palántázás (helybe vetni nem érdemes), és fizetni kell valakinek a palánták előállításáért. Aztán állandóan kapálni, öntözni, nyártól folyamatosan szedni, szárítani, aztán venni egy őrlőgépet, és őrölni.


Csemegekukoricába, meg minden egyébbe csak akkor vágj bele, ha van előre, aki át fogja venni, vagy ráérsz sokat ülni a piacon.

Takarmánykukoricát éppen termelhetsz, ha veszel valami baromfit. A csirkét el lehet adni, még falun is, és ha van kukorica, akkor csak egy kis tápot kell mellé venni, mert ezek a mai fajták már nincsenek meg enélkül.


A fenyőből 6 év múlva már vághatsz ki, de 8 évet számolj fordulónak.


A pucolt diót 1200 körül szokták átvenni, de csak a feleket, a törmelékesebbet semennyiért.

Ez mindennel így van, hogy a kereskedő jó, ha a piaci ár felét megadja.

2014. febr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Elméletben jók az elgondolások, de gyakorlatban elég lehúzósak és költségesek és időjárás is dönt, hogy milyen lenne a termés, aztán meg az eladás a gond.

Füvesíteni nem szeretném, mert ahhoz kell venni benzines nyírót a mostani áramos nyíróhoz, aztán legalább egy hónapban 2 x kell lenyírni ami jó pár napot igényel majdnem félhektárt lenyírni.:P

Itt nagyon nehezen lehet eladni bármit is, úgy hogy nem érdemes belekezdeni semmibe sem.

A gyomirtózás közvetlenül a növény zöld levelére hat, amit leperzsel.

Inkább maradok a permetezésnél és ez hatékonyabb megoldás egyenlőre, mert nagy terület, és ha még ennek csak negyede lenne akkor talán befüvesíteném.

2014. febr. 12. 17:13
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha a talaj megfelelő, ültess bele szőlőt. Ha megfelelő fajtát választasz, akkor nem kell permetezni sem és nincs vele túl sok munka sem.
2014. febr. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi, de hallani sem akarok szőlőröl.:D

Nálunk senki sem szereti magában a szőlőt sem és bort sem és nem is értek hozzá, meg nem érdekel, meg különben is mit csináljak a terméssel is.

Azért dolgozzak vele, hogy másnak odaadjam a termést?

2014. febr. 12. 22:04
 9/15 netbakter válasza:
80%
Más megoldás nem marad, vegyél 1-2 bárányt, kecskét. Nem kell füvet nyírni, permetezni és még ...
2014. febr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint nem marad más hátra neked sem, tedd azt, amit az egyszeri paraszt: eladta a földjét, majd azt mondta a vevőnek: na most már gyorsan vigye innen, mert nekem kell a hely!! :)))

Így pénzed is lesz, munka sem lesz vele, mert ezek szerint neked így lenne a legjobb. Igaz?

2014. febr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!