Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeretnem atultetni a rozsaima...

Szeretnem atultetni a rozsaimat mas helyre. Lehetseges ez? Lesz valami bajuk? Hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
2014. márc. 9. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy bajuk lenne.

Tavaly a már virágzó rózsát kiszedtem anyámnál, földlabdával együtt cserépbe raktam, megsétáltattam (bolt, gyerekért oviba és jó hosszú séta) haza jöttem, elültettem, jól belocsoltam.

Semmi baja nem lett.


Most még azért várnék vele pár hetet hogy biztosan ne legyenek már fagyok.

2014. márc. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne várj semmit, mielőbb fogj neki, már erősen hajt. A rózsa fagytűrő növény.

Átültetés után vágd vissza néhány rügyre.

2014. márc. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom.
2014. márc. 10. 05:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Örülni nem fognak neki, az biztos (: Próbáld meg minél több gyökérrel, minél nagyobb földlabdával átültetni. Az új helyet bőségesen öntözd meg, az sem hátrány, ha tudsz alá rakni egy kis trágyát. Átültetés után is rendszeresen öntözd. Ha nincs nagyon ramaty állapotban a rózsa, akkor ennyi elég is neki. Ha nagyon gyenge és hisztis tőről van szó, lehet hogy táppal kell győzködnöd. (15-20 éves örökölt rózsát raktunk át tavaly árnyékból a napra és élvezi a helyet.)


Én sem várnék az ültetéssel, legfeljebb takarod a tövét, ha fagyot jósolnak.

2014. márc. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom a hasznos tanacsokat
2014. márc. 18. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!