Kezdőoldal » Otthon » Kert » Idén termő eperre és málnára...

Idén termő eperre és málnára van esélyem?

Figyelt kérdés

Most határoztam el hogy szeretnék a kertbe epret és málnát.

De nagy megdöbbenésemre mindenhol azt olvasom hogy ősszel kel ültetni.

Lehetséges olyan palántát beszerezni, amit ha mostanság elültetek akkor a nyáron már terem?Vagy egyáltalán lehet ilyenkor eper palántához jutni?Esetleg magról ültetni?


2014. márc. 14. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Most is elültetheted, de a málna biztosan nem terem még az idén.

Epret csak palántázni lehet, magról ültetni nem. Ha most palántázod el, akkor lehet. hogy terem még az idén. Én már többször palántáztam tavasszal, és volt egy kevés termésem.

Palántát vehetsz a kertészetekben, vagy valakitől, akinek van epre.

2014. márc. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van kétszer termő málna,az már az idei vesszőkön is hoz némi termést,ilyen az Autumn Bliss.Az egyszer termő csak jövőre
2014. márc. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én egyszer termő málnát 1-2 centis levéllel ültettem át áprilisban és termett még azévben.

Igaz kicsit később, mint rendszerin és csak keveset, de mind termett!

2014. márc. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én tavaly tavasszal vettem egy barkácsáruházban jó drágán 2 féle málnát szép képpel ellátott konténerben, azok még abban az évben hoztak termést. Gondolom 2 évesek voltak.
2014. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is termett a tavaly tavasszal ültetett málnáim közül egypár. Nem sokat, az igaz, de termett.
2014. márc. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a piacon, egész szezonban lehet kapni olyan eperpalántát, ami tele van érett eperrel.
2014. márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nagyon megnyugtatóak. :)

Akkor megpróbálkozom velük, hátha..

2014. márc. 15. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!