Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sárgabarack fának miért csak...

Sárgabarack fának miért csak az ágai végén van néhány virág?

Figyelt kérdés
Pár éves fa, minden évben metszve lett kicsit. Most tavasszal nem mertük visszavágni a hosszúra nyúlt ágait, mert csak a legvégükön voltak bimbók... Le kellett volna vágni? Vagy mit tegyünk, hogy rendesen teremjen?
2014. márc. 19. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyes fajták a túl erős vesszőknek csak a végén hoznak virágot. A túl erős hajtásnövekedés pl. túlmetszés miatt lehet.


Ha annyira hosszúak az ágak, akkor bizony nem ártott volna levágni a végüket, mert le fognak hajolni, mint a szomorúfűz.

Amúgy meg az alakítómetszésen kívül egyelőre semmit nem szabad levágni, így gyengébb hajtásokat hoz, sok virággal.

2014. márc. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Mivel fiatal a fa, eddig nem is nagyon lett metszve, egy ismerősünk csinálta meg tavaly, de szerintem nem is nagyon vágott le belőle, ezért is lettek idénre hosszúak az ágai.

Tavaly amúgy volt rajta szépen virág, és előtte éveken is, csak elfagyott, ezért még soha nem is termett :( (kb 3 éves a fa)

Szóval túlmetszve biztos nem lett... azt mondod, hogy akkor most vágjuk le a hosszú ágakat rövidre? Vagy most már hagyjuk így, és majd jövő tavasszal vágjuk vissza jobban? Mekkorára kb?

2014. márc. 21. 11:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem levágni kell a hosszú ágakat, hanem visszavágni. A hosszától, vastagságától függően. Annyit kell hagyni, ami már feltehetőleg megtartja magát, és nem hajlik le nagyon.
2014. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bocs, ha rosszul fogalmaztam, en is visszavagasrol beszeltem :-)

De ezt most mar hagyjuk meg jovo tavaszra, igaz? Most mar ne vagjuk vissza? (hatha terem az a par virag...)

2014. márc. 21. 22:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a vékony, hosszú vessző végén lesz 4 szem termés, akkor úgy fog kinézni, mint a szomorúfűz. Én levágnám még most a végét.
2014. márc. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
koszi. valoszinu igazad lehe de anyira orulnenk annak a par szemnek is, hogy meggondoljuk mi legyen... ha nagyon le akar hajolni, akkor ala lehet tamasztani is, s raer levagni akar osszel is majd ( vagy jovo tavasszal :)
2014. márc. 24. 06:35
 7/7 anonim ***** válasza:

A sárgabarackot szokás nyáron is metszeni.

Igaz, alakítani jobb tavasszal, de már nyáron is el lehet kezdeni, olyankor nem fertőz pl. a gutaütés.

2014. márc. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!