Kezdőoldal » Otthon » Kert » 2 napja lefújtam Dithane M45...

2 napja lefújtam Dithane M45 gombaölővel a fáimat. Más típusú gombaölőt már fújhatok rá ma?

Figyelt kérdés
Ugye azt írja, hogy két kezelés között teljen el 8-10 nap. De ha más hatóanyagú gombaölővel akarom lefújni, akkor már akár másnap ráfújhatom a fára? Csak az a lényeg, hogy egyfajtából ne kapjon nagy dózisban? Most Alfa-Solot akarok ráfújni, mert a Dithane nem jó lisztharmatra. Az Alfa Solo (úgy mint a Score 250 EC) nem jó az őszibarackomra, mert ugyanolyan beteg lett hiába fújtam le többször is. Hallottam, hogy lehetne vegyíteni a kettőt, de akkor lehet, hogy csökken a hatékonyságuk, ezért akarom pár nap eltéréssel ráfújni. Rezes lemosót már megkapták.
2014. márc. 22. 06:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Kéntartalmú szerek
2014. márc. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem értem az előző hozzászólást. Mire akart célozni? Mind a 2 kéntartalmú vagy kéntartalmúval fújjam? Most akkor lefújhatom ismét vagy nem?
2014. márc. 22. 07:21
 3/3 anonim ***** válasza:

A Dithane kontakt szer, azaz nem felszívódó. Ha most fújsz rá felszívódót, akkor az nem túl jól fog felszívódni, mert a kontakt bevonat nem engedi. Keverni jobb lett volna a kettőt. Vagy fordítva fújni, először felszívódót, aztán ha megszáradt, kontaktot.

Az Alfa Solo nem gyógyítja a tafrinát (ha arról van szó), csak megelőzi. De mostantól folyamatosan kell rá nyomatni, úgy 8 naponta, mert gyorsan nőnek a hajtások. Egy kis levéltrágyát is lehet hozzá adni pár hét múlva, hogy a hajtások túlnőjék a betegséget.

Várj pár napot, hogy legyenek új, tiszta levélkék, és akkor nyomd az Alfát.

2014. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!