Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az udvaromat jogom van beültet...

Az udvaromat jogom van beültetni fával?

Figyelt kérdés
A portám elég széles és hosszú, szeretnék pár sor fát ültetni, mondjuk Akácot vagy kőrizst és néhány gyümölcsfát is. Kell ehhez valami engedély? Hallottam például, hogy az Akác írtandó fa fajta (bár ennek nem tudom, hogy van e alapja), akkor például ilyen fát nem ültethetnék?
2014. márc. 24. 17:27
 1/8 A kérdező kommentje:
*Kőrist
2014. márc. 24. 17:31
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt rosszul hallottad, az akác NEM írtandó fa, hanem csak nem támogatják a telepítését.


Másrészt arról, hogy milyen és mennyi fát ültethetsz az önkormányzatnál tudod megkérdezni, mert nincs egységes szabályzás.

2014. márc. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ültethetsz, csak meg van szabva, hogy a telekhatár/kerítéstől mennyi távolságra legyen
2014. márc. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ti minden féle baromságot összehordtok, az egyik ismerősömnek teli van ültetve fával az udvarja. Ezt hidd el nekem, hogy mindenki azt csinál az udvarával amit akar, és nem kell megkérdezni senkit!
2014. márc. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1. valaszolótól:

Hogy érted, hogy nem támogatják, ültethetek Akácot vagy nem?


2. válaszolótól:

Menyi van megszabva, hány méterre ültethetek a kerítéstől?

2014. márc. 24. 17:58
 6/8 anonim válasza:

Telekhatártól 1m lehet ültetni illetve gondoskodni kell az átnyúló gallyakról.


Az akácot is lehet ültetni csak eddig adtak TÁMOGATÁST. Na igy most nem támogatja de lehet. (mivel nem őshonos ezért akarták ritkítani mo-n de az akácméz meg hungarikum, a méhészek megvétózták, így mégsem csökkentik az akácerdőt csak telepítésre nem adnak pénzt)

2014. márc. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 24. 20:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Törvény nincs, megszűnt, de sok önkormányzat átvette helyi rendeletbe az adatait. Kérdezd meg őket, nálatok mi a helyzet.

Általában közepes fákat 3, kimondottan nagy fákat 5 méterre lehet ültetni a kerítéstől. (Na nem mintha ezt bárki betartaná.)

2014. márc. 25. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!