Kezdőoldal » Otthon » Kert » Krumpli vetési praktikák?

Krumpli vetési praktikák?

Figyelt kérdés
Szeretnék kb 20 nm2 területet krumplival bevetni, kizárólag hobbi célból, tudom hogy nem lesz belőle nagy mennyiség. Tavaly már megpróbáltuk de ugyan akkorákat szedtünk ki mint amekkorát elvetettünk, csak többet... Na ebből tanulva kérdezném a hozzáértőket, hogy van e valami praktikája? Lótrágya áll rendelkezésünkre tehát ha lehet azzal szeretnénk dolgozni. Hogy keverjem bele a földbe? Csak kézi eszközöket tudok használni, nem fér be egy traktor...

2014. márc. 28. 21:45
 1/7 anonim válasza:
55%
Na én hétvégén csináltam vagyis segítettem. Van a földed. Felrotálod. Aztán a kis hepehupák miatt kb simára gereblyézed. Fogod a sorhúzót ( elég egy léc amire merőlegesen fél méteres távolságba egy-egy kis 10-15 centis lécet raksz és ezt magad után húzod. Gondolom ezt nem kell tovább magyarázni.) Ezek után a húzott soroknál kapával kiemelsz egy kis földet, a mélyedésbe megy 1 szem krumpli aztán vissza rá a föld és így haladsz az összes soron. Jó ha van segítséged és érdemes megjelölni a sorok helyét. Fontos a rendszeres öntözés! Ennyi, nem nagy dolog. :DDD
2014. márc. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A krumpli tövét még "serdülő korában" fel kell töltögetni földdel. A feltöltés elősegíti, hogy a gumók jól kifejlődhessenek.
2014. márc. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A krumpli ültetésre szánt terület elő van készítve? Ha még nincs, akkor szórd szét a föld tetején a lótrágyát, és dolgozd a földbe. Érett vagy friss az a lótrágya? Minél érettebb annál jobb. 20 nm2 terültet szépen ellehet munkálni ásóval is. Többit a többiek szépen összefoglalták. Töltésnél meg ne sajnáld a földet, jó töltsd fel majd. Krumpli bogarakra is ügyelj, mert nagyon gyorsan végeznek a krumplival. Mi nem szoktuk locsolni, de szerintem megfogja hálálni. Tavaly nekünk sem volt nagy termésünk. Valamelyik évben rengeteg van, valamelyikben meg alig. Változó.
2014. márc. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha éretlen a trágya (azaz, még sz@rnak néz ki, nem földnek), akkor ne keverd be, csak ősszel. Az éretlen trágya az érése során kiszedi a N-t a talajból egy időre, erre szokták mondani, hogy "éget".


Amit el lehet rontani, tehát akkora krumplit szedsz ki, mint amit ültettél, pl.:

- túl későn ülteted.

- túl sűrűn ülteted.

- fa van a közelében.

- elnyomja a gyom vagy egyéb nagy haszonnövény.


Most egyelőre csak annyi földet tegyél rá, ahogy mondani szokták, hogy "meghallja a harangszót", vagyis ilyen laza földből 10 cm-t, ami aztán összeesik 5 cm-re. Utána majd kapáláskor kell feltöltögetni.

Nálam elég jó termés volt tavaly, igaz, öntöztem a lehetőségekhez képest.

2014. márc. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem idén jobban fog sikerülni :) a trágya pedig 7 hónapos érettségű igyekszek a kupac aljából szedni ott már egész föld szerű.
2014. márc. 29. 23:21
 6/7 Zsuzsa1219 válasza:
Javaslom, hogy ültess büdöskét pár darabot elszórtan vagy sorban a közelébe, így nem kell (annyit)permetezni. A krumpli bogár ki nem állhatja a büdöske szagát és így nem fogják tarra rágni...Ez a növénytársítás. Ősszel pedig a kukába kell dobni a büdöskét, vagy elégetni, mert a gyökerébe vonzza a fonalférgeket.
2014. ápr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mi tavaly sem permeteztük nem volt rajta bogár, de azért köszönöm!
2014. ápr. 16. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!