Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dinnyét lehet mulcsozni?

Dinnyét lehet mulcsozni?

Figyelt kérdés

Üdv!


Idén is gondolkodom majd dinnye termesztésen, Első kérdésem hogy majd lehet e mulcsot alkalmazni a dinnye körül,érdemes e?


Másik meg hogy ugye elvileg Májusban kell majd ültetni, de én viszont palántákat szoktam nevelni, már ma elültettem pár palántát, kis cserepekben, korai még vagy lehet majd belőlük valami?



2014. márc. 29. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit talán korai, de nem túlságosan. Főleg jó lehet, ha nem várod meg a májust a kiültetéssel.


Lehet mulcsozni a dinnyét, de csak ha pár tő van összesen, mert eszméletlen mennyiségű fű fog kelleni. Nem is érdemes túl korán, mert elrothad, csak mikor már futni kezd, a szár alá legalább 10 centit, mikor már nehezebb kapálni.

2014. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szalmával érdemes mulcsozni. Jó dolog, mert nem kell kapálni, kevesebbet kell öntözni, illetve rögtön eső után is rá tudsz menni a földre. És a dinnye se lesz sáros.
2014. márc. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hogy a viharba ne lehetne! A legjobb! : )


Olvasgass bioöreget: [link]

2015. márc. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!