Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dohányt szeretnék termelni?

Dohányt szeretnék termelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék dohányt termeszteni otthon, csak ne, tudom milyen életkörülmények kellenek neki.

1. Milyen földbe ültessem a magokat?

2. Milyen gyakran,mennyit öntozzem?

3.Van valami tápoldat ami segíti a növekedésben?


2014. márc. 29. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1. tkp. mindegy, de a laza, homokost is szereti.

2. kb. annyit mint egy cukkinit. Ha csak annyi vizet kap mint amennyi eső esik, nem fog elpusztulni, de ha naponta kap tövenként 2-3 litert, akkor duplájára nő.

3. szerintem nitrogénigénye van a nagy levelek miatt, de egyébként nem túl igényes. Közepes tápanyagtartalmú talajon is jól növekszik.


Nagyon sokat ne ültetgess, mert a NAV idegbajt kap tőle még saját célú vagy dísznövény célú felhasználásnál is - ha nem túl jófejek a szomszédok.

2014. márc. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:) 10 magot ültetek az amugyse sok meg szerintem nem is éli túl az összes.
2014. márc. 30. 17:18
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha nem a szabadföldbe veted, hanem egy cserépbe fél centivel a föld alá és bekötöd egy átlátszó zacskóval, akkor a 80%-a ki fog csírázni ha 3 naponta megöntözöd. Utána 2-3 leveles korban kipalántázod 60x80 centibe mint a paradicsomot. Amúgy is fagyérzékeny, most még korai vetni egyből a helyére.
2014. márc. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Cserépben fogom, és van egy ilyen műanyag kis melegházam. Én úgy tudom hogy a fénytől kezd el csírázni és csak pár mili föld kell rá. Meg nagyon picik a magok.
2014. márc. 30. 21:38
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja és köszi:)
2014. márc. 30. 21:43
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja és még az érdekelne,hogy mennyi idő után kezd el csírázni?
2014. márc. 30. 21:45
 7/13 A kérdező kommentje:
Az jó,ha tőzegkorong-ba ültetem?
2014. márc. 31. 12:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Én sima virágföldbe vagy palántaföldbe tenném. Azaz tettem anno. A tőzeg túl savas neki. Szétrohad benne a gyökere.


Igen, a fényre csírázik, ezért is írtam a fél centi mélységet, ami úgy néz ki, hogy egy félmarék laza földet rámorzsolsz a tetejére egy nagy cserépnyire. Így egy fokkal jobban gyökeresedik, de a fény még bejut. Hasonlóan a zellerhez. Jó napos helyre tegyed mindig.

2014. ápr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De ha savas az jó neki, mert Virginia dohány és az inkább a savas földet szereti.
2014. ápr. 1. 15:53
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért vigyázni kell a tömény tőzeggel. Az arra jó, hogy leviszi a pH-t, de nem nyújt elég sokoldalút tápanyag szempontjából. Max. 50%-ban érdemes használni. A Virginia az egyik legigénytelenebb fajta ilyen szempontból.


Egyébként 2 hét múlva már kibújnak az első sziklevelek.

2014. ápr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!