Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üdv, elültettem pár paradicsom...

Üdv, elültettem pár paradicsom magot és amikor már kiraktam őket az ablakpárkányról a erkélyre (kb3hetesek voltak) még aznap elkezdett fehéredni a levele az összesnek. Nemvoltak túlöntözve és a föld sem volt ócska. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 3. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Megégtek
2014. ápr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha rásüt a Nap, nem szabad locsolni, csak alulról a földjét. De a te esetedben a fagy is szóba jöhet, korai még kitenni.
2014. ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a lakásban nevelt palánták epidermisze nagyon vékony volt, talán könnyen kárt tud benne tenni egy kis langyos szellő, és egy kis direkt napfény is.


Szoktatással talán megelőzhető lett volna.

2014. ápr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. ápr. 4. 10:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet csak úgy palántát nevelni, mert a palántadőlés és más betegségek miatt nem nagyon sikerül. A talajt a nagy kertészetekben fertőtlenítik, ellenőrzött magot vetnek, időnként permeteznek (pl. lisztharmat ellen).
2014. ápr. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
pedig én "csak úgy" szoktam palántát nevelni évente több százat és csak ritkán üt be egy palántadőlés (többévente), de a kérdésben nem ez volna a probléma.
2014. ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!