Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell nevelni a citrus...

Hogy kell nevelni a citrus calamondin-t?

Figyelt kérdés

Egy csupa ellentmondó dolgot olvastam, hátha kapok egy harmadik verziót, és az lesz a tuti :)

Milyen gyakran öntözzük, csapvízzel vagy deszt.vízzel, lehet-e ablakban, széles párkány de radiátor is ott van, közvetlen napfény mikor érheti, meddig lehet a szabadban, ha ott van az esőre bízjatjuk-e az öntözést, vásárlás után át kell-e ültetni ( most tőzeges valami van a cserépben), tápoldatozás kell-e? Meg hasonló dolgok...



#dísznövény #Citrus calamondin
2014. ápr. 5. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Vásárlás után át kell ültetni.

Tápoldatozni kell, citrustáppal, vagy normál táp plusz vas.

Öntözni akkor, mikor már száraz a földje. Ha lekókadnak a levelek meg a hajtásvégek egy-két alkalommal, attól még nem lesz baja, de azért ezt kerüld el inkább. (Viszont ebből ki tudok okoskodni az öntözést, mert akkor jó öntözni, amikor már majdnem kókad, de akkor aztán nagyon - ezen a módon semmi gyökérprobléma nem érheti, mert nem áll állandóan sárban.)

Ha rendes csapvized van, akkor az megfelel öntözésre, ha viszont rettenetes hipós pesti vized van, akkor váltogasd desztillált vagy esővízzel.


Ilyenkor már lehet kiszoktatni a szabadba (némi árnyékolással, vagy szűrt fénybe), aztán a fagyok előtt bevinni hűvös, világos helyre.

2014. ápr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ!

Még annyi kérdésem lenne, hogy átültetéshez azt olvastam, hogy a cserép aljára összetört cserepeket kell tenni, majd rá ezt a hidrozselét ami megduzzad a vízben, majd arra a virágföld. Igaz ez?

2014. ápr. 15. 16:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezeket nem kell, hanem lehet.

Ha gondolod, próbálkozz hidrozselével.

A cserépdarabok arra valók, ha valaki nem tudja kontrollálni a saját öntözési tevékenységét, azaz orrba-szájba öntöz, akkor ne álljon a víz a cserépben. De ha elég nagy lyuk van a cserép alján, akkor ez felesleges.

2014. ápr. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! Megpróbálom nem túlöntözni, remélem megmarad!
2014. ápr. 16. 22:33
 5/10 anonim válasza:

Szia,

Bár egy éve írtad ki, de most is tavasz van, és aktuális lehet a válaszom.

Én kalamondin rajongó vagyok, sajnos a teleltetési viszonyok miatt ezt az egy citust tudom tartani.

Küldök 2 linket, itt mindent megtalálsz (nem csak a akalmondinról), ne hallgass senkire (különösen ne, hogy ültesd át egyből a megvett növényt):

www.citrusfa.hu

[link]

2015. máj. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Ugyan miért ne ültetné át? A kertészetek olyankor árulják a növényeket, amikor már erősen kinőtték a cserepüket. Csak persze ők tudják szakszerűen tápozni és naponta kétszer öntözni. Ami otthoni körülmények között nem biztos, hogy egyből sikerül az új tulajdonosnak. Ezért kell átrakni nagyobb cserépbe.
2015. máj. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tavasszal ültetjük át, mindig csak 2-3 centivel nagyobb cserépbe, amely magasabb mint szélesebb (stabilitás miatt). Cserép alján mindenképpen lyuk is legyen. Mondjuk nekem nincs tálca alatta mert tudom hogy a 20cm cserepem vízigénye 1-1,5 deci.

Citrus savanyú föld a legalkalmasabb, összetevője mint kókusz, agyag...stb.


Csapi víz jó, de csak minimum 24 óra elteltével, lágy állott vízzel. Tápozni most szétszedhetném hogy NPK 5:4:5 elosztássál és vas hozzáadásával a zöld levelekért... De egyszerűbb: Vegyél sima citrus tápot vassal.


Inkább a szárazságot bírja mint az öntözést nonstop. 2 öntözés között ki kell száradnia a földnek. De Calamondin nagyon okos növény, összezsugorodnak a levelei ha nincs vize. Megöntöd akkor fél óra-1 óra múlva megint sima levelei vannak. Kókadni ennek a fajtának sosem kókad, max ha elpusztult. Elcseszni sem lehet... De túlöntözés kinyírja, csak erre figyelj.

2021. júl. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és ha elemezni kéne a Calamondin-t: Japán bonsai dísz hidbrid mini mandarinfa.
2021. júl. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*Thai-föld az eredete, de Japánban imádják.
2021. júl. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Már a kérdés felvetése is rossz hogy "Citrus Calamondin". Ajjaj...

Kérdező, kipusztult már neked?


Amúgy igen, max. 2 centivel nagyobba. Én azonnal nagyba dobtam mondván "jó lesz így neki", nem bírta a sokkal nagyobb földből a nedvességet felszívni és penészedett nonstop.

2022. jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!