Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem virágzik az orgonánk?

Miért nem virágzik az orgonánk?

Figyelt kérdés
Sarjhajtásból 3 éve lett ledugva, minden évben sok szép levelet és hajtásokat hoz, de virágot még idén se... Mi kellene neki ehhez? Fényt eleget kap és rendszeresen öntözzük is.
2014. ápr. 5. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Még a gyökeresnek is kell 3-4 év,nem egy sarjhajtás dugványnak .
2014. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még a miénk se virágzik, amit 3éve kaptunk. Kb 180cm magas, de a törzse még csak 1-2cm vastag.
2014. ápr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy növényes oldalon azt olvastam, hogy 3 évesen már virágzik... de akkor megnyugodtam, nincs baja, csak idő kell neki :)

/akácos mellett, illetve helyén van, arra gondoltam, nem szereti a nitrogénes talajt esetleg.../

Köszönöm a válaszaitokat!


Metszeni szoktátok így az elején?

2014. ápr. 6. 14:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Az akácost nagyon nem szereti. Meg semmi fát, ami a közelében van. Az akác elveszi tőle a tápanyagot meg a vizet meg a fényt.
2014. ápr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Regebben volt ott akacos, de ki lett vagva. A legkozelebbi akac fak kb 10 meterre vannak, rendesen odasut a nap is. Öntözve is van minden nap.


Metszeni kell ilyen kis korban?

2014. ápr. 7. 20:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak ha alakítani akarod. Pl. vagy bokrosítani, vagy törzses fának nevelni. Akkor vagy a tetejét kell levágni, hogy elágazzon, vagy az oldalhajtásokat, hogy törzs alakuljon ki. Meg persze ha féloldalas, akkor azon is lehet alakítani, vagy túl sűrű oldalon kivenni belőle, stb.
2014. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2014. ápr. 10. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!