Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti tavam méreteit hogy...

Kerti tavam méreteit hogy kell kiszámítani?

Figyelt kérdés
Tudom hogy szélesség hosszúság mélység számít,de azt nem tudjuk eldönteni,hogy mérjük! kifli alakú a kerti tó, szikla kertel.Vagyis a sziklakertet öleli körbe a tó. Sajnos az olcsóbb megoldást választottuk,sima takaró fóliával duplán,de 1 évig bírta.De az sem lett a legtökéletesebb,mert csupa ránc és redő lett a meder.Most ki szeretnénk cserélni....
2014. ápr. 7. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Integrálszámítással
2014. ápr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dirtboy ***** válasza:

ha jól gondolom akkor egy nagy fóliát akarsz venni.

a kiflinél én nem ajánlom hogy így csináld,nagyon csúnya lenne a végeredmény.

a tófólia sokkal vastagabb mint a takarófólia,nehezebb vele bánni,merevebb,a víz sem simítja annyira ki,rossz a fogása is és nehéz is.

/nem tudom mekkora a tó de az én 1,5mm es pvc fóliám 235kiló volt a 103nm2/


akkor lenne szép ha szakemberek ott a mederben hegesztenék bele a fóliát.

nem tudom láttál e már ilyet vagy hallottál e róla,darabokból rakják ki a medret és a fóliát ott olvasztják össze.

így szépen leköveti a medret,nem lesz gyűrődés és kevesebb fólia kell mert nem megy annyi feleslegbe.

http://www.youtube.com/watch?v=2NeaGwLGAok

2014. ápr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha 4 méternél kisebb a bruttó szélesség, akkor szerencséd van, mert nem kell hegeszteni. A hegesztést tónál jobb ha szakember végzi, mert kellemetlen ha 2 hét múlva elszökik a víz. Nálunk a patakot én ragasztottam össze, ráadásul duplán, így mivel nincs rajta nagy nyomás, gond se lehet vele.


Azonban ha 4 méternél szűkebb a tó bruttó szélessége, vagyis kb 1 méter mély és 2 méter széles, akkor jobban jársz ha egyben veszed meg és beszabod a félszigetet. Kiesik a kukába 3 nm, nagy ügy! De nincs hegesztés. Elég kis mélységnél kis tónál az 1 mm is, igaz így is lesz vagy 50 kiló a 20 nm-nyi fólia. Két ember elbír vele.

2014. ápr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szomszédom szerint le lehetne betonozni.De ez az ötlet szerintem nem jó,mivel a beton is szívja magába a vizet,és úgy is apadna.
2014. ápr. 7. 18:13
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy ha a félszigetet is beleszámolom,akkor 5m x 4,80m és 1 méter mély, 2 lépcsőfokkal körbe. Ha körbe mérem az egyik csúcstól a másikig, akkor 13m és 2m széles.
2014. ápr. 7. 18:19
 6/6 anonim ***** válasza:
A betonozás nagyon macerás. Több napos kemény meló. A veszélye, hogy megrepedhet. Az, hogy elmegy a víz, az nem feltétlenül igaz, mert 2-3 rétegben le kéne kenni Bonobittal (vagy hasonlóval), az viszont elég húzós, hiszen 5 liter vagy 8 ezer forint. Az kb 5 nm-re elég. Az utolsó bonobitot be lehet hinteni kőporral, így nem fekete lesz a fala. Sajnos egyébként mindenképpen hegeszteni kéne a fóliát, mert ennyire nem lehet megcsűrni, mert nagyon beráncosodna. Talán lehet kapni 6 méteres fóliát is, ami árban arányosan kicsit drágább. Hagyjál rá 0,5-1 métert még leszabáskor is, mert amikor feltöltöd vízzel, kezd kisimulni a nyomástól és folyamatosan húzódik a helyére a medencében. Nem ártana megvárni egy jó meleg napot, mert a pvc akkor lágyul és könnyebb vele dolgozni.
2014. ápr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!