Kezdőoldal » Otthon » Kert » A talaj felásása, kapálása,...

A talaj felásása, kapálása, stb. egyéb földmozgatással járó munka után, a frissen megmozgatott földet néhány perc alatt légyre emlékeztető rovarok lepik el tömegesen. Mik ezek a rovarok, és miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés
Ez a jelenség a kerten belül bárhol, bármely napszakban előjön, a föld erősen sötét, tapadós (Szegeden a baktói részen, ha így ismerősebb)

2014. ápr. 13. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy képet nem tudsz róluk készíteni?
2014. ápr. 14. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezek a rovarok egy kicsit hosszabbak, mint a légy?

A Balaton mellett lakunk, idén rengeteg van belőlük, földmozgatás nélkül is.Eddig még soha nem láttam ilyeneket, először azt hittem óriás szárnyas hangyák, de nem. És maguktól megdöglenek, a pincelejáró tele a hullákkal.

Nálatok is ez van?

2014. ápr. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát, megpróbálhatok képet csinálni, de a föld miatt nem hiszem, hogy látszódna valami is, mert a színük a földével majdnem megegyező. A jelenség azért érdekes, mert ástam már többféle talajon, pl. agyagosabb (világos színű) földön, vagy homokosabb, tipikus alföldi homokos talajon, és sehol ilyet még nem tapasztaltam. A rovarok egyszínűek, szürkés-feketék, a légytől kisebbek, és keskenyebb testalkatuk van, és a szárnyaik is keskenyebbek, kissé talán a szárnyashangyáéra hasonlítanak. Amúgy a környéken sincsenek, de mikor ásni kezdek, a semmiből hirtelen előjönnek, és úgy belepik a kiásott földdarabot, mintha csak kaja lenne. Ez a kert nem régóta az enyém, eddig 10 évig hanyagolt volt, tele vadszőlővel, tarackkal, bálványfákkal, tisztára mint a Jurassic Park, úgy nézett ki a sok bentlakó gyíkkal. Most fogtam a művelésébe, még annyi info, hogy a talaj kémhatása enyhén savas, ph6-5,5 körüli értékű.
2014. ápr. 14. 09:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, hogy mik ezek, de én is találkoztam velük szombaton a kertben! (Pest megye, Érd)
2014. ápr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom hogy nem a földdarabra, hanem a földdarabból jönnek. Lehetnek áttelelő rovarok, amik így a felmelegedés következtében amúgy is aktívvá válnak, és pluszba még te is megmozgattad nekik a talajt.
2014. ápr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, de a megfigyelések nem ezt mutatják. Kívülről jönnek, de egyszerűen olyanok, mintha teleportálnának, mert előtte egy muslincát se látni a környéken, de ahogy nekiállok dúrni, egy-két perc, és már ott is vannak. A földből inkább kukacok meg giliszták, meg néhány rovarbáb kerül elő, a szárazabb, sötétebb részeken meg pókok, de ez normális. Na meg az oké lenne, ha egy-két helyről mondjuk ilyen áttelelő fajták felröppennek, na de hogy mind a 792 négyzetméteren, bárhová is csapok a kapával?!
2014. ápr. 14. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!