Kezdőoldal » Otthon » Kert » Veteményezni mit és mikor?...

Eper333 kérdése:

Veteményezni mit és mikor? Többi lent.

Figyelt kérdés
Most szántatunk 04.19-én és szeretnénk vetni néhány zöldséget. Szeretnék tanácsot kérni, milyen zöldséget, mikor és melyik mellé, hogyan vessük? Köszönöm előre is!

2014. ápr. 15. 14:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejettem azt megkérdezni még, hogy milyen időközönként kell locsolni? Persze 30 fokban egy nap kétszer is de 20 fok és alatt?
2014. ápr. 15. 14:54
 2/6 anonim ***** válasza:

Én már elvetettem a brokkolit, karfiolt, kelbimbót, cukkinit, padlizsánt, patisszont. Ezeket úgy, hogy magot vetettem el. Némelyik már bújik is kifelé...

Paradicsom, és paprika palántát vettem, már az is a kertben van.

Ha nincs eső, akkor minden nap 1x locsolok ilyenkor. Kánikulában 2x.

2014. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hosszú nappalok hatására felmagzó, valamint ezt nem bíró növényt már ne. (Pl. borsó, hónapos retek, fejes saláta, stb.)

Zöldséget, répát még lehet, ha tudod sokat öntözni, akkor még lehet belőle valami nyár végére, jobb helyeken már ki kellett kelnie mostanra.

Most van az ideje a korai zöldbab, főzni való kukorica vetésének, 1-2 hét múlva a szárazbabot és tökféléket is lehet.

Mehet még tépősaláta, cékla.

Vöröshagymát is lehet még, bár jobb lett volna korábban.

Krumpli is mehet még, ha tudod öntözni.

Ha helybe vetéssel akarsz paprikát és paradicsomot, azt is lehet most.

Ennyi jutott most eszembe.

2014. ápr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Locsolni: veteményezés után jól belocsolod, aztán mindig, amikor 5 cm mélyen csontszáraz a föld. (De gyakrabban sem árt majd a nyáron.)
2014. ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok! :) Ma jönnek szántani :)
2014. ápr. 23. 00:02
 6/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy én Zircen lakom veszprém megye. Itt hidegebb van mindig. Később ér ide a meleg is :)
2014. ápr. 23. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!