Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi történt a spenótommal? Kép...

Mi történt a spenótommal? Kép lent

Figyelt kérdés

Tegnap vettem észre, hogy sok pici fehér pötty, olyan porféle van a spenótom azon levelein, amik most nőnek, tehát a tőnél. Ha valaki tudja mi lehet, és a kezelést is rá, kérem ossza meg velem. Köszönöm előre is

[link]


2014. ápr. 19. 08:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

A kép elég rossz, nem sokat lehet rajta látni.

Amennyiben ez elülsö leveleken látható fehér valamikre gondolsz, az nagy valószínüséggel üvegházi molytetü/üvegházi liszteske nevü kártevö. A legtöbb esetben a túl szárazon tartott növényeket támadja meg.

rös vízsugárral a nagy részét le lehet mosni és rendszeres öntözéssel eltünnek. Vegyszert nem használnék, mert akkor nem lehet megenni. Amennyiben most akarod fogyasztani, ezeket símán le lehet mosni a levelekröl.

2014. ápr. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Minden reggel öntöztem, így nem hiszem hogy az öntözés a gond, épp az ellenkezőjére gondoltam, hogy túlöntöztem és gombás lett. Ezt a képet nem én fotóztam, neten találtam, de épp ilyen az enyém is, de még csak 4 levele van, tehát egy darabig nem akarok szedni belőle. Készítek élesebb képet az enyémről és mindjárt felteszem
2014. ápr. 19. 08:45
 3/14 A kérdező kommentje:
2014. ápr. 19. 08:49
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja és ha megdörzsölöm lejön, remélem ezután a kèp után is azt mondod hogy csak ennyi a gond és nem a gomba
2014. ápr. 19. 08:52
 5/14 anonim ***** válasza:
Erröl elég egyértelmü, hogy tényleg az, amit írtam
2014. ápr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az első kép egészen biztosan lisztharmat, de valószínűleg a te fotód is. (A spenót fogékony rá.)

Az Amistar jó rá, de az ÉVI-je sajnos 14 nap.

A kén is jó rá, aminek nincs ilyen hosszú ÉVI-je, de én nem enném meg kénnel lepermetezve.

Meg van mindenféle biomódszer, de azokban én nem nagyon hiszek.

2014. ápr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem az is megfordult a fejemben, hogy felpattant kvarcszemcsék mint a talajon néhol. Szabadföldön ilyenkor még nem szabadna liszthatmatnak lennie. Nem nagyon volt eső vagy pára.
2014. ápr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én is vízből kicsapódó mészre és homokra gondoltam először, de ezt jobb lenne élőben látni.
2014. ápr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, mellette nem messze van a saláta és a többiek, azokon nincsen semmilyen szemcse. akkor ez most lisztharmat vagy moly lesz?
2014. ápr. 20. 16:41
 10/14 anonim ***** válasza:

Molytetű kizárt, egyrészt a formája miatt, másrészt meg az többségében a levelek fonákán tartózkodik, nem a színén, levélnyélen meg szinte kizárt.

Tényleg elég sóderes a föld, öntözéstől felcsapódó homok is lehet. De ezt meg tudod vizsgálni, két ujjad közé szedsz valamennyit, és dörzsölgeted, a homok kemény, a lisztharmat puha.

2014. ápr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!