Kezdőoldal » Otthon » Kert » Chili termesztésben problémák....

Chili termesztésben problémák. Segítség!?

Figyelt kérdés
Chili növénykéket nevelek az ablakban. Nem egyenletesen nőnek, van ami már 10 centis, van ami még csak 3cm. Eddig minden rendben volt belük, aztán a kisebb példányokon hirtelen elkezdtek sárgulni az alsó levelek és le is estek. Tápanyaghiányra gondoltam, kaptak táprudacskát és átültettem őket másik földbe, de nem látok javulást. Most a legújabb, hogy a levelek csücske szárazzá válik, a levél halványodik. Lehetséges lenne, hogy valami gomba vagy vírus? Van valami ötletetek, hogy mit tehetnék még értük?

2014. ápr. 25. 11:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Fenébe, most vettem észre, hogy van "kert" kategória is, pedig kerestem hasonlót. Azért remélem megtalálják a kérdést.
2014. ápr. 25. 12:00
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet esetleg hogy túl sok a napfény?
2014. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még ablaküvegen belül vannak, így állítólag nem éri őket UV-sugárzás, nem égnek meg. Voltak pár napig ablaktól messze, de akkor sem láttam javulást. Nem tudom.
2014. ápr. 25. 14:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Ablakon belül a túl sok fény nem lehet gond, legfeljebb ha nagyon sötétből kerülnek oda, és égeti őket a nap.


Valami tápanyaggond lehet, vagy túl kevés, vagy túl sok valami.

A táprúd elég sokára hat, jobb lett volna folyékony tápoldat.

Ha rendes virágföldbe ültetsz (nem valami filléres teszkós vacakba), akkor abban minden benne van, ami az első időszakban szükséges a növényeknek.

Mivel most nem tudhatjuk, konkrétan mi a probléma, szerintem legjobb lenne átültetni őket rendes virágföldbe.

Aztán meg kitenni őket szabadba, egyelőre olyan helyre, ahol szűrt napfényt kapnak pár napig, utána mehetnek full napra. (Az enyémek már hetek óta kint vannak, már szépen megerődtek.)

2014. ápr. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már szoktatom őket a kinti napsütéshez, igaz egyenlőre naponta csak 1-2 órát. Ma átültettem őket, és vettem folyékony tápoldatot is. Arra is gondoltam, hogy talán alulról kellene öntöznöm őket, valahol olvastam, hogy sok növény inkább azt szereti. Köszönöm az eddigi tanácsokat, remélem most már rendbe jönnek. Ez az első próbálkozásom chilikkel, azért is vagyok még annyira tanácstalan.
2014. ápr. 26. 14:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Lakásban való nevelésnél, magoncoknál fontos az alulról való öntözés. Vetéskor beöntözöd, aztán többet felülről egy cseppet se. Ha nedves a talaj teteje, jó eséllyel elkapja őket a palántadőlés nevű betegség. Ezért is nem szabad fóliával vagy üveggel takarni a magvetést, hiszen az nedvesen tartja a felszínt, pedig pont a felszín kiszáradása a lényeg, a kelés idejére. (Onnantól alulról kapják a vizet.)

Amikor kiteszed őket, akkortól már mindegy, hogy lentről vagy fentről kapják a vizet, mert nem sok ideig lesznek ebben az edényben.

Ha végleg edényben akarod őket nevelni, akkor persze megint lehet alulról öntözni.

2014. ápr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Azt nem tudom, hogy jól csinálom-e az alulról öntözést. Most már mindegyik külön van egy-egy tejfölös dobozban, amiknek az alját több helyen kilyukasztottam. A tápoldatos vizet alájuk öntöttem, de nem nagyon csökken a mennyisége.

Várjak így 1-2 órát, aztán a felesleget öntsem le? Vagy hagyjam alattuk a vizet állni? de gondolom akkor berohadhat, vagy nem? Ha még csak rövidke gyökerük van, akkor is fel tudják szívni a vizet alulról?

Bocs a sok kérdésért, de még nagyon kezdő vagyok.

2014. ápr. 26. 21:37
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem a gyökér szívja fel a vizet a tányérból, hanem a talaj.

A beültetéskor felülről öntözöd, aztán ha elég nagy lyuk van alul, akkor a későbbiekben 5-10 perc alatt felszív annyit a föld, ami szükséges. A tetejének nem kell nedvesnek lenni.

A felesleget, amit nem szív fel, leöntöd. De legjobb eleve annyit önteni alá, amire szükség van.

2014. ápr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha rendes virágföldbe mentek, akkor nem kellett volna tápoldat, mert szokott lenni 1-2 hónapra való műtrágya a földben. Kerülni kell a túladagolást, mert sárgulást okozhat.
2014. ápr. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!