Kezdőoldal » Otthon » Kert » 2 éve ültetett fügebokrom az...

2 éve ültetett fügebokrom az idén is csodásan fejlődik, de sajnos termést nem hozott?

Figyelt kérdés
Ha jól informált vagyok akkor (meleg nyár esetén) nyár vége, ősz eleje körül képes újra teremni. Hogyan érhetném ezt el? (Naponta 1x öntözöm, mindig gyomlálom, elegendően világos helyen van). Tápoldatot javasolnak?

2014. ápr. 30. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Még hozhat.
2014. ápr. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nem tápigényes. Majd ősszel elég betrágyázni. Az első termést nálam elszórják, most csak néhány kötött meg, de elvileg mág kéne rajta látszódni a második terméshullámnak, ami kb egy borsónyi jelenleg. Az ami szeptemberre beérik. Ezek amik most kötöttek meg akár júliusra ehető.
2014. ápr. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De eugye a vesszők is kétévesek?
2014. ápr. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fiatal, erősen növő füge még nem hoz első termést.

Majd május végétől folyamatosan jön a másodtermés, ha jön.


Ne öntözd naponta, mert ha túl erősen nő, akkor megintcsak nem lesz termés. A téli fagyveszély is erősen megnő öntözött növénynél. Tápoldatozástól meg főleg.

Ha nem homoktalajod van, akkor csak nyári aszálykor öntözd néha.

2014. máj. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem idősebb fügém van, itt volt a kertben, nem én ültettem, tele van mindenféle korú terméssel. Nagyon jól érzi magát a déli házfal közelében. Mindenképpen fagymentes hely kell neki. Viszont két éves füge még nagyon fiatal. Ne locsold túl (nem szereti a sok vizet), ne trágyázd, köves-agyagos talajon is elég hetente egyszer, ha esik az eső, akkor elég neki az.
2014. máj. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!