Kezdőoldal » Otthon » Kert » Boros üvegballont hogyan...

Boros üvegballont hogyan lehet tisztítani?

Figyelt kérdés
Hello. Vettem pár 50 literes boros üvegballont, csak az előző gazdája nem mosta el rendesen és tiszta kosz-retek belülről bele van száradva. Kérdés: Hogyan tudom a belsejét kitisztítani? (mert ugye a kefe nem fér bele)

2014. máj. 4. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Először mosogatáshoz használt szerrel és meleg, de nem forró vízzel (hagyd ázni egy éjszakán keresztül), aztán ecetes hidegvízzel.
2014. máj. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Magasnyomású mosó. ha beleér a szára. Egyébként régebben "ezermester" megoldás volt, hogy alapos áztatás után újságpapír fecniket dobáltak bele a vízbe, majd a papír kellő megduzzadása után döntögették, forgatták a ballont, amikor is a duzzadt papírfecnik lassan-lassan ledörzsölték a falra rárakódott szennyet.
2014. máj. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Homok és víz, rázogatás körkörösen. Utána mosószeres mosás, öblítés.
2014. máj. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy vizköves is,én vízkőoldóval áztattam,aztán tettem bele egy marék sódert és körkörösen ràzogattam a ballont.
2014. máj. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezek hasznos válasznak tűnnek. A sóderes megoldás vonzó csak túl nagy a ballon lötyögtetni.
2014. máj. 4. 21:09
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon gáz, akkor 30%-os sósavval. Nem túl drága, de leszed minden boros cuccot, vízkövet.
2014. máj. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én sódert öntök bele két nagy marékkal kavicsok nélkül majd vízzell lötyikölöm. Ha régóta ilyen előtte áztasd.
2014. máj. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

mi langyos meleg vizet öntünk bele, trisót és egy rasel zsákot, és így lögybölve leszedi.


Nyilván, ha vízköves is, akkor előtte ecettel kell azt leszedni.

2014. máj. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ötlet a soderes lötyögtetés. Sajnos nekem nem jutott eszembe. Mikor én próbálkoztam, akkor az ecettől (savas) a trisóig (lúgos) mindent raktam bele, persze nem egyszerre, hanem külön-külön. Mikor láttam, hogy a vegyszer nem használ, a kisfiam kilónyi üveggolyóját vettem kölcsön. Na azzal végre sikerült kitisztítani.
2014. máj. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
na trisó nem valami jó. meg a forró víz sem. 3 üvegballon eltört :( ideg megöl
2014. máj. 7. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!