Kezdőoldal » Otthon » Kert » SEGITSEG a kis bonsai fam...

SEGITSEG a kis bonsai fam eleg erosen hulatja a levelet mit tegyek?

Figyelt kérdés

2014. máj. 6. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Annak már annyi. Vagy túlöntözted, vagy huzatot kapott. Sajnos otthon senkinek sem maradt még meg nálunk, ha ez vigasztal.
2014. máj. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mi az hogy anyi neki
2014. máj. 6. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem se hozható vissza. Amikor egy fa levele idő előtt lehull, az a pusztulás jele. Azaz már elpusztult, de még pár napig rajta marad. Én arra tippelek, hogy inkább 1-2 napig nem kapott vizet.
2014. máj. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A bonsai az egyik legérzékenyebb növény. Nekem is volt, egy ideig sikerült egészségesen megtartani, de nem érte meg az 1 évet. Pedig kapott tápoldatot, meg mindent, amit a növényvédősök tanácsoltak. Annyira nem mindegy neki, hogy hol van, milyen a fény, páratartalom, huzat, hogy kár is belevágni a tartásába. Kár, pedig nagyon szépek.
2014. máj. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 pstalex válasza:

Régen bonsaioztam, de egy nyaralásunkkor elpusztultak. Kimaradtak a locsolásból.


Kora tavaszi metszése volt? Mikor volt a gyökere vissazvágva? Milyen a tartó kaspója?

Az ágai láthatóan száradnak-e, vagy már azok is?


A bonsaifa az nem a növény fajtája. A bonsai törpefa, nagyon sok fa "kicsicsített mását" hosszú évek munkájával lehet megvalósítani. Vannak kevésbbé érzékeny cserjékből alkotottak is. Amit bonasifa néven árulnak, az csak öregebb fákból sarjasztatott álbonsaiok. Az igazi bonsai minimum 10 ezer. De még az is lehet "hamisítvány+"

Sajnos én is elvesztettem idén az öt éve nevelgetett tölgyemet. Nem rügyezett ki...Még nem is volt értelme bonsai nevelését megkezdeni. Ha vigyázol rájuk, akkor is elpusztulhat:-(

2014. máj. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!