Kezdőoldal » Otthon » Kert » A műtrágyával teljesen kipuszt...

A műtrágyával teljesen kipusztítottuk a fáinkat?

Figyelt kérdés

A párom a 2 éves fűzfáinkat megműtrágyázta. Mivel utasítás nem volt a zsákon ezért találomra szórt 1-2 marékkal a tövükbe. 5 fából egynek szinte teljesen megégette a leveleit, 3-nak is eléggé megkapta, 1- nek semmi baja. A merénylet kb 5 napja történt. Próbálom minél többször locsolni. A kérdés csak annyi van remény még hogy megmaradnak a fák, vagy ha leégette a levelét, akkor az már nem fog újra hajtani?

A hársfáink is kaptak azokon semmi nem látszik.

Köszi a válaszokat!



2014. máj. 7. 09:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég fura, mert 2 maréktól nem lehet baja még egy új telepítésnek sem. Túladagolás esetén a locsolás csak olaj a tűzre, mert jobban beoldódik a tömény anyag, könnyebben felszívódik. A talaj eltávolítása és cseréje után (is) érdemes lett volna belocsolni, hogy az anyag mélyebbre hatoljon a gyökerek szintjétől. Én csak azért csodálkozom, mert a fűzfa eleve gyorsan fejlődő fa, felesleges trágyázni, műtrágyázni, csak a vizet szereti és ebből fakadóan elég igényten, ellenálló. Szerintem túlélik, csak a leveleik megégtek.
2014. máj. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni hogy milyen műtrágyát használtatok, mert mindegyiknek megvan a saját kijuttatási módja.

Attól hogy granulátumos készítmény volt, lehetett vízben feloldható, és így öntözéssel kijuttatható.


Ami a zsákra van írva, ha megosztod velünk talán jobban tudunk segíteni!


Egyébként sima erdészeti fákat minek trágyázni, több és zöldebb levele legyen?!

2014. máj. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek az előttem szólóval, fűzfát semmi szükség műtrágyázni. Ha még nem túl nagyok a fák, elképzelhető, hogy sok volt nekik. A fűzfának csak egy kell:mindig vízben legyen a gyökere. 3 év alatt akkorára nő, hogy simán lehet alatta hűsölni.
2014. máj. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!