Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire hasznos a paradicsomo...

Mennyire hasznos a paradicsomot hálóra futtatni és ha hasznos akkor milyen hálóra kell?

Figyelt kérdés
Van a szüleim háza mellett egy 10 négyzetméteres kis helyünk, ahol elkezdtünk paradicsomot termeszteni és nincs tapasztalatunk a futtatás terén. Olvastam a neten, hogy hálóra is lehet futtatni, de nem tudjuk, hogy milyen háló legyen. Aki foglalkozik ilyennel írjon legy olyan kedves!
2014. máj. 7. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Hálóra még nem hallottam, de feltétlen nagy lukú, olyan 5 cm lukméret mint egy függőágyon, mert kell a hely a szárnak, és elég masszívnak kell lennie a szálaknak hogy elbírja a termést.
2014. máj. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na jó, de akkor milyent vegyek?
2014. máj. 7. 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Uborkahálóra, csak jól ki kell feszíteni, de még úgy is le húzza majd a termés, elszakadni viszont nem fog. Én ezt használom.
2014. máj. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A két oszlopot össze kell kötni felül egy fa vagy vas merevítővel, és ehhez kötni az uborkaháló tetejét, hogy ne lógjon be.

A paradicsomot különben nem kell elágaztatni, mint az uborkát, hanem 1 vagy 2 száron nevelni. Ennél fogva én madzagokra szoktam futtatni, simán retekerem, és nem szokott letekeredni.

2014. máj. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönöm a válaszokat! Tehát, ha a 2 utolsó válaszból jól szűrtem le, akkor az a lényeg, hogy ez az uborkaháló ne lebegjen, hanem nagyjából fixen meg legyen feszítve!
2014. máj. 9. 11:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, így kivitelezhető.

De a paradicsomot kacsolni szokták, azaz a hónaljhajtásokat kicsípik, hogy csak 1 szár menjen felfelé, vagy ha elég távol vannak egymástól, akkor a legalsót meghagyják, hogy 2 szár legyen. Ehhez felesleges a háló, jó a madzag. De a háló is jó, ha ez tetszik neked.

2014. máj. 10. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!