Kezdőoldal » Otthon » Kert » A tökfélék közül melyek azok,...

A tökfélék közül melyek azok, akik nem kereszteződnek egymással? Azaz, mehetnek viszonylag közel egymáshoz a kertbe?

Figyelt kérdés
Görögdinnye, sárgadinnye, sütőtök, uborka, cukkini, főzőtök. Ezeket kellene szétlogisztikáznom a kertbe. Úgy tudom, 6 méter a minimális távolság, hogy ne porozzák be egymást, de ez vajon mindre vonatkozik, vagy pl a dinnye és az uborka nem veszélyes egymásra nézve?
2014. máj. 7. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy uborkánál okozhat keseredést a keresztbeporzás (van egyébként erre rezisztens keseredésmentes fajta, bár a keseredést befolyásolja a vízhiány és a túl erős nap is), egyébként csak a magtermesztésben (szaporítás) játszik szerepet a szigetelő távolság, magában a termesztésben nem. De az viszont több száz méter vagy akár 3 kilométer is lehet.
2014. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így van, a méheknek a 6 méter nem távolság, hiszen kilométereket képesek repülni egyhuzamban.

A 6 méterre lévő növényeket még egy méhlegelőnek tartják, tehát simán átrepülnek egyikről a másikra. 50 m talán csökkenti az átporzást, 100 m már egész biztosan ér valamit.


De én már sok éve közvetlenül egymás mellé teszem a patisszont a cukkinivel meg a spárgatökkel, valamint a sárgadinnyét meg az uborkát, és még soha nem volt olyan gondom, hogy az uborka keserű lett volna vagy a sárgadinnye ne lett volna édes.

A következő évben meg veszek új magot, és kész.

2014. máj. 8. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nekem is furcsa volt a 6 méter...


Pont az lenne amúgy a lényeg, hogy ne kelljen minden évben magot vennem. Ezek amiket idén szereztem be, tiszta fajtamagok, nem hibridek, szóval jó lenne ha innentől kezdve önellátó lehetnék legalább ebben.


Mindenesetre akkor megpróbálom, csodát tenni úgysem tudok, aztán meglátjuk.

2014. máj. 9. 23:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert olyan sok kell? Akcióban 39 szokott lenni egy csomaggal, de a drágákból, amikben több van, azokból is egy csomag egy gombóc fagyi ára, ez azért nem vágja földhöz az embert.

Magot csak akkor tegyél el, ha legalább 100 m-re tudod ültetni őket egymástól, mert átporzódnak, és olyan semmire se valók lesznek.

2014. máj. 10. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!