Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak hogy meg maradjo...

Mit csináljak hogy meg maradjon az Orchideám?

Figyelt kérdés
Van egy orchideám eddig nagyon szép zöldek voltak a levelek és nagyon szép szára volt de mindig is úgy gondoltam kevés fényt kb 1 hete az egyik levele elkezdett fonnyadni és a szárai is össze fonnyadtak elszáradtak nem mint de 1 jó pár darab ezek után fogtam a virágot és be raktam az ablak közé 1 jó párnapig nem volt nap sem de amikor úgy igazán kisütött a nap levelei kifehéredtek nagy valószínűséggel megégtek szerintem vissza tettem a helyére de nagyon félek hogy elpusztul amit nagyon nem szeretnék mert eddig ez az 1 orchidea van ami meg maradt eddig nem sikerült megtartanom őket :( ehez kérném a segítségeteket hogy mi tévő legyek hogy megmaradjon a virág

2014. máj. 9. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk az orchideák mind északi, észak-keleti, keleti ablakokban vannak, így közvetlen fény csak reggeli órákban éri rövid ideig. A tűző napon nálunk megégtek a levelek. Mi csak télen rakjuk őket napos helyre. Hogy locsolod? Én hetente egyszer-kétszer locsolom. Időnként permetezem az orchidea talajt. Remélem nem áll víz alatta, maximum annyi hogy még nem éri el a gyökerek magasságát. Szoktad tápoldatozni? Mikor ültetted át utoljára? A szárát pedig akkor kell levágni ha már teljesen elsárgult. A növény visszaszívja a nedved belőle. A levele normális ha cserélődik időnként. Az alsók elszáradnak és fölöttük új jön.
2014. máj. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hetente 1* szoktam csak locsolni ,most ültettem át mivel nagyon rothadtnak láttam a gyökereit azt mondta a virágos hogy ezeket vágjam le meg amik el vannak száradva de szerintem azon kívül hogy megégette a nap én túl is öntöztem mert nem 1 szár volt ami ilyen vizesen mállott szét meg arra is rájöttem hogy ablak közé ne rakjam mert ha hozzá ér az ablak akkor megégeti nálam is valószínűleg ezt történt eddig nem fért a párkányra az ablaknak a keretétől mert nekünk dupla ablakos így a párkány melletti ablakot kinyitottam és most már oda fér és nem süti annyira a nap a virág rész meg most kezdett el száradni azt levágtam de nem sokat mert úgy láttam a közelében lévő nódusznál már jön a kis ágacska mert 1 kis rügy vagy mi áll ki belőle. Tápozni 2 hetente szoktam úgy hogy a táp ásványvízbe van bekeverve.
2014. máj. 11. 07:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor elvileg jól gondozod. Szerintem egy darabig ne locsold, hogy a rohadt részek leszáradhassanak. Helyette használj spriccelőt a tövénél.
2014. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam hogy nem locsolom mert a föld olyan nedves volt hogy azóta is ha melegebb van csapódik ki a cserépre 1 darabig biztos nem kell öntözni de ha szárazabb lesz akkor is csak spriccelni fogom úgy biztos nem rohasztom ki.
2014. máj. 12. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!