Kezdőoldal » Otthon » Kert » Felfújható medence lefedés? ...

Felfújható medence lefedés? Már vagy 3 medencét "elfogyasztottunk", mert a biztonságos lefedését nem tudtam megoldani, belehullottak a falevelek, bealgásodott, az alga lesikálhatatlanul rátapadt a belsejére.

Figyelt kérdés
A lefedő lyuggatott fólia a napon meglágyul, lesüllyed a víz felszíne alá, az esővíz is lenyomja, így a fedő fólia felett egy szemetes pocsolya alakul ki. Nagy strandlabdával már próbálkoztam, hogy emelje fel a középrészt sátorszerűen, de nem segít, mert nem tudom középen tartani ill. a széli részen gyűrűszerű körbefutó árokban összegyűlik az esővíz. Folyamatos ottlétnél még csak-csak karbantartható, de pár napos kihagyás után ismét siralmas látvány fogad. Ha már a víz alá süllyedt a fedő fólia, akkor csak kihúzni lehet a víz alól, de felemelni nem és a felső pocsolya keveredik az alsó vízréteggel. Van valakinek bevált megoldása erre?
2014. máj. 10. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:

saját tapasztalat nekünk is volt ilyen nagy-habár nem felfújható- medencénk

algásodás ellen kellett a vízbe keverni különféle szereket(szaküzletben segítenek)

+ azt ajánlom hogy a felgyűlt vizet vödörrel merd le, addig amíg már le lehet emelni a fóliát

2014. máj. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
nekunk is volt ilyen, de nagyon sok problema volt vele foleg hogy folyton takaritani meg tisztitani kellett, plusz a szerektol nem volt valami jo szaga sem. meg mivel gumimedence, ezert eleg alacsony volt a vizszint, a szelen vagy 40 centire kilogott a 'bele'. en ha vennek medencet, inkabb kemenyfalut vennek, amit szet lehet szerelni, de legalabb egybemarad.
2014. máj. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom vödörrel kimerni a fóliafedél fölötti vizet, mert nem tudok behajolni a medence közepéig, hogy a vödör egyáltalán belemeríthető lenne. Ráadásul az ilyen megoldásnál iszonyú vízpazarlással kell számolni. A keringtető szivattyú a szűrőjével tulajdonképpen éppen a vízpazarlás mérséklésére lenne, de egy ilyen belelógó takaró mellett ez nem működik.

Volt merev falú medencénk is. Szintúgy kezelhetetlennek bizonyult, arról nem is beszélve, hogy felállítása és szétszerelése is kétemberes feladat és csak teljes szélcsendben megoldható.

Ezeket a fóliatakarókat egy nagyobb szél könnyedén lekapja.

Valahol azt olvastam, hogy létezik buborékfóliás takaró is, de olyat még nem találtam.

2014. máj. 10. 14:00
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem azért tényleg meg kéne kérdezned vkit aki jobban érti a témát mielőtt még őrült-és talán felesleges- költekezésbe kezdesz:D
2014. máj. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Tömlővel le tudod engedni a fólia tetejéről a vizet.
2014. máj. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekunk is gumifalu medencenk van. Mivel nem lehetett ra kapni ilyen nagy meretben medencehez valo takaro foliat, egyszeru "festo foliat" hasznalunk, amivel a butorokat szoktak letakarni festesnel es semmi gond nincs vele. A vizbe pedig hasznalj klor tablettat, nekunk miota fel van allitva a medence a viz azota teljesen tiszta tole.
2014. jún. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!