Kezdőoldal » Otthon » Kert » A műtrágyát meddig és mikor...

A műtrágyát meddig és mikor ajánlott használni csemetefákhoz?

Figyelt kérdés

Hogy szívódik fel?

Igazából az érdekelne, hogy ha most kiszórom és túl sok eső érkezik, akkor nem moshatja olyan mélyre, hogy azt a fa már nem tudja hasznosítani?

Vagy ilyen nincs? Nem tudja olyan mélyre mosni, hogy azt ne tudja felszívni.

Inkább most adjam nekik vagy ha elhúzom és június elején is kapnak az már késő?

Maradt egy kevés amit már nem szeretnék elrakni.



2014. máj. 11. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én fákhoz mindig istállótrágyát és komposztot hasztáltam mégha zsákosat is a telepítéstől 4-5 évig. A NPK bemosódik szép lassan, de inkább a fű lesz szép körülötte mintsem egy 20 éves fát igazán táplálna. Valamennyit biztos ér, de nem sokat.
2014. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen műtrágyáról van szó. Esetleg ezt is leírhattad volna.

Gondolom, nem folyékony, hanem granulátum.

A N-t most kell szórni, az még kb. lejut a gyökerekhez, ha sok eső lesz. Nyáron már nem szabad, mert ha ősszel emiatt nagyon megindul, akkor télen esélye lesz elfagyni, mert az ágak már nem tudnak beérni.

A P és K szempontjából mindegy, mert ezek nem vándorolnak nagyon a talajban, évi 20 cm-t talán, de ha gondolod, utánanézhetsz. Ezeket ültetéskor kellett volna bedolgozni, vagy feloldod, és beöntözöd. Vagy kiszórod, aztán majd lejut, amikor akar, és mellé még használsz levéltrágyát.

2014. máj. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Különben, mennyire csemeték a csemeték?

Ha idei telepítés, akkor jobb, ha még nem műtrágyázod, ilyenkor még főleg könnyű túladagolni.

2014. máj. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Sohasem ajánlott. A műtrágya egy nagy szar.
2014. máj. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen, granulátum. A nevét nem tudom már.

A csemetéket az elmúlt 3 évben ültettem.De gondoltam adok egy nagy szilvafának is.


A túladagolás jele mi? Mekkora kárt tehet a fában?

Vettem házi berkenyét aminek már kétszer adtam

kombináltat .Ősszel ültettem.

Most a leveleinek a vége meg elkezdett barnulni is száradni.


Szóval nincs olyan, hogy túl mélyre mossa az eső és a fa nem tudja felszívni?

2014. máj. 11. 21:07
 6/10 anonim ***** válasza:

A N-túladagolás azt jelenti, hogy pár hét múlva a levelek elsárgulnak, elszáradnak, a fa kinyiffan. Kb. mintha neked lenyomnának a torkodon egy kiló sót.

Na persze, lehetnek enyhébb tünetek is, ha nem akkora a túladagolás.

Más anyagok túladagolása inkább valamilyen sárgulásos tünet szokott lenni, mert ha valamiből túl sok van, akkor egy másik anyag kevésbé tud felszívódni vagy hasznosulni. De ezek lassabban jelentkeznek, mert nem mozognak olyan gyorsan a talajban, nem érnek le a gyökerekhez akár évekig sem.


A N fél év alatt le tud érni a gyökérzóna alá, ha nagy esők vannak. De nem az egész mosódik el, hanem egy része.

2014. máj. 12. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én szórtam a körtének(meg a többinek is) rendesen.

Nem először ! Idén már nem szeretnék többször,de most, hogy sok esővel riogatnak gondoltam még belefér. Csak lehet,hogy sokat kapott. Néhány evőkanállal.

A nevét nem tudom,de 4 összetevős és azok neveiből származik .

2014. máj. 12. 17:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Évente egyszer (tavasszal) elég szórni.

Utána már inkább levéltrágya menjen.

A csomagoláson fel van tüntetve, hogy hány nm-re mennyit kell szórni, ha ezt nem léped túl jelentősen, akkor nem lehet gond.

2014. máj. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a csomagolás már nincs meg,ráadásul úgy kaptam és szerintem rendesen túlléptem. A sok víz enyhíthet a túladagoláson?
2014. máj. 12. 21:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha határeset a dolog, akkor igen.
2014. máj. 13. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!