Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van olyan, hogy a fűtést...

Van olyan, hogy a fűtést kivezetik a betonra, és felolvasztja a havat?

Figyelt kérdés
Halottam ilyenről, hogy kivan vezetve a fűtés, és felolvasztja a jeget, havat. De, valami nagyon drága, meg ugye a számla is. És így nem kell havat lapátolni. Tényleg van ilyen? És mennyire drága?
2009. dec. 27. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:

azt nem tudom mennyi, apám a kocsibeállót csinálta meg ilyenre, mivel lejtős.

mondjuk apám eléggé vastag, szal neki nem jelenthet nagy gondot...


én meg panelban lakom, de legalább nem kell havat lapátolni, sem járdát fűteni :)

2009. dec. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

van, de nálunk csak a legaljasabb burzsuj csináltatott ilyet a városban, akit mindenki utál, mert sok pénze van. :)

amúgy szerintem nem drágább, mint a padlófűtés.

2009. dec. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Létezik, bizony. Szélsőséges és messzi példa, de például Izlandon Reykjavík főbb utcáit, és egyes épületek az előttük lévő tereket fűtik azért, hogy ne csússzon, ne fagyjon rá semmi, stb. Ők a földben lévő termálvíz melegségét használják ki, ami tulajdonképpen ingyen jön.


Azt nem tudom, mennyire drága itthon, ha ki kell vezetni a csöveket, stb. Zsíros fizetéssel üzletembereknek, politikusoknak biztosan olcsó és megéri. :)

2009. dec. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ennél sokkal egyszerűbben szokták megcsinálni. a sima vezetékes vizet alávezetik a betonnak és egy szivattyúval keringetik. nálunk is ez van, nem drága, és akár milyen hihetetlen nem fagy szét.
2009. dec. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ma 21:10-es: csakhogy a padlófütést a lakásokban használják és nem a szabadtéri "padlókat" fütik - ez viszont igen sokat fogyaszt és nem kevés pénzbe kerül.
2009. dec. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem maga a kiépítés drága, hanem az üzemeltetése, mivel szó szerint az utcát fűtöd.

Én is láttam már ilyet. Egy elektromos fűtőszálat tettek a betonban, ami bekapcsolva annyi hőt termel, hogy megolvad rajta a jég.

2009. dec. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Bármivel fütik, egyik sem olyan drága mint a cimborám lábtörése ami már évek óta nem akar rendbe jönni. Főleg ha van csontritkulásos egyén a családba. Én is megcsinálom a bejárati járdát. pedig csak 90 ezer a nyugdijam, de a családba nagy kockázati tényező
2009. dec. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

pár éve lejtős kocsibejáró kb 3x4méter volt majd félmillio,20perccel előtte bekapcsolod,leolvasztja a jeget/havat szépen,áramfogyasztás annyira nem sok

félmillioban betonozástol,munkásig benne volt minden

2010. jan. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3*4 métert én 10 perc alatt eltolok/ellapátolok, a fél milliót meg elköltöm másra.

Felesleges. Pláne amennyi hó van manapság (évente esik vagy 5 nap)

2010. jan. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

hó nincs,jég van

és ha megteheti valaki,akkor miért ne...reggel nem kell ezzel elrontva kezdeni a napot...

2010. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!