Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szálas vagy poharas paprikapal...

Szálas vagy poharas paprikapalánta?

Figyelt kérdés
Melyik jobb és miért?

2014. máj. 16. 07:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen a poharas, mert csak kirázod a pohárból és ültetheted is tovább földdel együtt, nem sínyli meg az átültetést. Persze drágábbak is szoktak lenni. Túl nagyokat azért így se vegyél.
2014. máj. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A szálasnak csak az az előnye, hogy olcsóbb. Az is megmarad persze, ha nincs baja, meg bizonyos esetekben nagyobbra is nő, de lassabban indul meg, érzékenyebb a kiszáradásra, később kezd teremni.

Ha kell 10 db, csak hogy ilyen is legyen a kertben, akkor poharasat vegyél, de ha kell 200, akkor megteszi a szálas. (Mondjuk, 200-nál már komolyan lehet alkudni.)

2014. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kiültetés után a szálasnak kell vagy 2 hét mire "elkapja". Ez igaz a paradicsomra is.
2014. máj. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.

25 szálasat és 25 poharasat vettem. Sajnos nem jött be amit írtatok:( A poharas mind lekonyult, négy meg sem maradt. A többi semmit nem nőtt. A szálasból mind megmaradt és kezd hajtani. Egy percre sem fonnyadtak meg.

Lehet, hogy poharasból nem a legjobbat vettem és azért jártam így, pedig 140 Ft-ot fizettem érte.

A poharast gyökérszinttel ültettem el, a szálast mélyebbre. Mindkettőnél így javasolták az eladók.

2014. máj. 20. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!