Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti tó szivattyújának...

Kerti tó szivattyújának nagyjából mennyit kell hetente mennie ha egy szűrőt lát el?

Figyelt kérdés
2014. máj. 16. 19:33
 1/6 dirtboy ***** válasza:

attól függ milyen szűrő


ha csak valami szivacsos stb részecske fogós valami szűrő akkor bármikor kikapcsolhatod ha úgy látod hogy elég lesz.


ha viszont biológiai úton is szűr,tehát baktériumok is vannak benne akkor annak folyamatosan üzemelni kell a bacik miatt.

2014. máj. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Részecskeszűrős, tehát ha jól értem akkor ha én például estére nem akarom hogy menjek akkor nyugodtan kihúzhatom és következő nap újra elindítom.
2014. máj. 16. 19:46
 3/6 dirtboy ***** válasza:

akkor igen,ha nincs ami elpusztuljon a vízhiányban akkor értelem szerűen nyugodtan ki lehet kapcsolni.


tavikagylót rakhatsz a vízbe ha netán nincs.

2014. máj. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. máj. 16. 20:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a boltban azt mondták, hogyha leállítom a szivattyút, azonnak el kezd rárakódni az iszap és a vízkő keveréke a tengelyre, ami folyamatos - szinte havi - karbantartást igényel. Folyamatos üzem esetén elég évente.

Bár én is leállítom, de inkább pont, hogy legmelegebb időszakban, mivel patakot is táplál a szivattyú, a víz igencsak felmelegedne a köveken nire a tóba visszatér. A halaknak ez nem lenne túl jó. Most még jó az idő nappal is.

2014. máj. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dirtboy ***** válasza:

tegnap 23:09


ne félj ilyentől,nekem szökőkutam is van,ritkán szoktam bekapcsolni és télre is kiveszem a vízből,kívülről letisztítom aztán elteszem.

pár éve már csinálom,semmi baja nincs.

a másik szökőkút szivattyúm csobogót lát el vízzel,ő télen,nyáron benne van,ritkán van bekapcsolva ő is.

ritkán felhúzom és lemosom kívülről az algát meg a burkolat mögött van egy nagy lyukú szivacs azt szoktam még meg mosni.

ő is évek óta így üzemel minden gond nélkül.

2014. máj. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!