Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell hagymat cserepben...

Hogyan kell hagymat cserepben nevelni?

Figyelt kérdés
A hagyma, amit fozeshez veszunk idorol idore kizoldell. Mindig megprobalom elultetni, de akarmilyen keves vizet adok hozza, nehany het alatt megpeneszedik, es ki kell dobni. A lakas nem nyirkos, tapanyagban gazdag viragfoldet hasznalok. Valami otlet, hogyan is kell ezt csinalni?
2014. máj. 18. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:

A már egyszer megvett hagymán nem lehet mit nevelni, már el van öregedve.

A hagyma nem egy trópusi avagy egzotikus növény, aminek virágföldre van szüksége, hanem az igazi földre, ami kint van, persze ezt a földet meg nem lehet cserépben tárolni, mert összeszárad.

Általában magról szokták elvetni majd felnevelni, vagy a boltban dughagymát vásárolni, amiből szint úgy fogyasztható hagyma fejlődik.

2014. máj. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez fura, nem tudom, miért penészedik meg, szerintem nem kellene. A hagyma nem egy igényes növény, a virágföldben sem látok problémát... Én inkább a fokhagymát szoktam elültetni, de bizony a nagyon szépen kicsírázott vöröshagymákkal is megtörtént már, hogy kaptak egy újabb esélyt (ehhez az kell, hogy egy zsákkal legyen hagymánk, mert rengeteget használunk, pár kiló nem sokáig tart). Éltek vele, de mivel kertem van, oda ültettem, nem cserépbe. S azt hiszem, a fedett teraszon levő virágláda ősrégi földjében is volt már kísérletem, ott nem fejlődtek valami szépen (főleg, hogy esőt nem kap az a láda és ritkán jutottak eszembe), de megpenészedni ott se penészedtek meg. Ahogy az intenzív esőzések esetén sem teszi a hagyma kint a kertben.

Nekem a cserépben nevelt gyömbérem rothadt csak ki (nem értek hozzá, de csírás volt, nőtt is egy ideig, aztán feladta), más nem.

Milyen aranyos vagy, hogy a sima kis hagymával is többször próbálkozol :)

2014. máj. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy túlöntözöd, más oka nem lehet, hogy megpenészedik.

Bőségesen megöntözöd, aztán csak akkor ismét, ha száraz a föld teteje, még ha megbirizgálod a tetejét, akkor sem lesz saras a kezed.


Márciustól kint neveld, a lakást nem bírja.

Zöldhagymának kell felhasználni, mert magot fog hozni, ami ilyen nagy.

Ha van hideg, nagyon világos helyed, ott télen is lehet így zöldhagymát nevelni, én is szoktam. 2 l virágföldben 8-10 db hagyma. Amit kiveszek megenni, egyből újjal pótolom.

2014. máj. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy nem ontozom tul:( Az utolsonak szandekosan csak egy korty vizet adtam hetente, aztan megneztem 3 het utan, es habar szepen zoldellt, peneszes volt. A szoba levegoje alapvetoen paras, de nem hiszem el, hogy ez lehet az oka, mert a talaj ettol fuggetlenul szaraz volt.

Sajnos odakinn nem tudom tartani, nincs kertunk.

Koszonom a valaszokat.

2014. máj. 28. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Cserépben is lehetne kint.

Erkély, ablakpárkány, ilyesmi.

2014. máj. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!