Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen betegség támadta meg a...

Milyen betegség támadta meg a barackfámat? (kép)

Figyelt kérdés

Ilyen ragyás a levele. Varasodás lehet? [link]


[link]


Mi lehet a gyógymód? Rézgálic?


2014. máj. 19. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tafrinás levélfodrosodás. Van rá speciális vegyszer. Zézzel soha nem szabad őszibarackot permetezni mert megégeti.
2014. máj. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem most lett ilyen, hanem legalább egy hónapja.

Most már nem fontos semmit tenni, ha eddig nem permeteztél, mert itt a meleg, amit a tafrina nem visel el, a fa magától is meggyógyul. (A beteg levelek már nem változnak, de az új levelek már egészségesek lesznek.)

2014. máj. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, valóban jóval korábban kellett volna a tafrina ellen permetezni pl Chorus-sal, ami a hűvös időben is hatásos.

A réz is jó rá, de a rézgálicot én sem ajánlom. Van a Bordói lé + kén FW permetezőszer, amiben tribázikus réz szulfát van, és ezzel bátran lehet a rézérzékeny fajtákat is permetezni (80 ml / 10 liter permetlé)

Ez egy modern mikroformulázott szer, én lemosópermetezéshez is - akkor tripla dózisban - de nyáron is kontakt szernek ezt használom.

Éppen tegnap permeteztem meg mindent a kertemben vele Spilan-nal kiegészítve a tetvek ellen. Ment a málnára szőlőre, almára, körtére, őszi- és kajszibarackra, szilvára, birsre, ribizlire, egresre és a meggyre.


[link]

2014. máj. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A csemete már kezdi kiheverni amint figyelgetem szerintem rendbe jön
2014. máj. 24. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!