Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kint hagytam az aloe verát a...

Kint hagytam az aloe verát a napon és megbarnult mit tegyek vele, hogy újra egészséges szép legyen?

Figyelt kérdés
2014. máj. 23. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy hete valaki kérdezte, hogy hová tegye az aloe verát. Mindenki: napra, tűző napra, hiszen sivatagi növény bla bla. Egy szobanövénynek félárnyék a szabdban levő megfelelője. Még a narancsnak is.


Egy lakásban nevelt bazsalikomot ha kiteszel a tűző napra (ami a az alapvető lételeme) szétsargul, kiszárad.


Az aloe veránál az üveges sárgás-barna elszíneződés lehet a túlüntözéstől is.

2014. máj. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ostoba vagy, kedves első válaszoló. Nem kicsit.

Csak azt nem értem, hogy miért osztod itt az észt, mikor az esetek nagy részében hülyeséget válaszolsz.


Az Aloe vera nem szobanövény, hanem félsivatagi. Az más kérdés, hogy bizonyos körülmények között elviseli a szobát. Akárcsak a narancsfa.


Az Aloe vera szabadba való, de szoktatni kell a fényhez.

Ahogy az ember is felég, ha hófehéren kifekszik a strandon a napra reggeltől estig, úgy a növényeket is szoktatni kell.

Ha egy darabig szűrt napot kapnak (pl. ritkás lombú fa alatt vagy másként), akkor mehetnek teljes napra.

Ahogy nálam minden évben.


Ha megégett, akkor a megégett levelek majd idővel (1-2 év) lekopnak, lesznek helyettük újak. Ezek már nem változnak, ameddig le nem száradnak. A növények nem javítják a bajaikat, hanem pótolják.

2014. máj. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A második válaszoló tanácsát tudom gyakorlatból alátámasztani. Nekem sikerült az elején túl is locsolni. Akkor meg a levelei megpuhultak.
2014. jún. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!