Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szobanövények ezek?

Milyen szobanövények ezek?

Figyelt kérdés

Kpatam őket,sajnos nevüket nem tudom,viszont a gondozásukhoz kellene.


[link]

Őrá akitől kaptam,azt mondta,szőlővirág,de ilyen néven nem találom.


[link]

Ez egy fa,egy másikról egy kis rész le lett vágva,gyökereztetve,kb 2 éve,azóta több mint egy méter magas,az eredeti növényen bordó rózsa alakú virágok szoktak lenni.Ezt gondozni tudom,de a neve hátha segitene abban,hogy nekem is virágozzon.


[link]

Ez pedig egy gyönyörű nagylevelű kúszónövény (volt,ameddig meg nem fázott kicsit,most jön helyre)


Köszönöm előre is ha bármelyiknek a nevét segitetek kitalálni.



2014. máj. 26. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
A második szerintem hibiszkusz
2014. máj. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem az első az pettyes begónia. A harmadikra én is kíváncsi lennék.
2014. máj. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De jókat írtok,köszönöm.


A hibiszkusz nevet elvetettem többször,bár a levél stimmelt,de én nagy virágot sosem láttam.Aztán most utánaolvasva rájöttem,azért nem,mert szegény viz és tápanyaghiány miatt lehullik idő előtt.Így viszont már nem csak én fogom tudni nevelgetni,hanem az is akitől kaptam :)


A pettyes begónia is szerintem jó tipp,amit kaptam nem volt sokat törődve vele,de majd most :)

2014. máj. 26. 11:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első valóban a pettyes begonia. A második valóban a Hibiscus rosa-sinensis (sáron rózsája), ami csak akkor virágzik, ha kifejezetten sok fényt (esetleg direkt napfényt) és meleget kap (természetesen megfelelő öntözés mellett). Az utolsó a Syngonium podophyllum, aminek a szártagjai a kapott fénytől függően rövidebbek vagy megnyúltabbak, szintén sok vizet kíván.
2014. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!