Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen évelö örökzöld futóvirá...

Milyen évelö örökzöld futóvirágok vannak aminek viszonylag sok a virága és nem mérgezö?

Figyelt kérdés
2014. jún. 4. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "évelő örökzöld"?
2014. jún. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ugy gondoltam, hogy egyszer kiültetem, és télen nem fagy meg, és következö tavasszal is virázik, ráadásul nem dobja le a leveleit sem.... valami ilyesmi...
2014. jún. 4. 22:09
 3/7 anonim ***** válasza:

bizonyára sokat vaterázol, ott vannak ilyen csodálatos kifejezések.

Örökzöld: megtartja a lombját télen is, ezen nincs mit magyarázni.

Az évelőt pedig olvasd a wikin:

[link]


A kettő tulajdonság üti egymást, olyan, mintha lágyszárú fát keresnél...

2014. jún. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pl.ez. Ő fagytűrő cserje.A legjobb benne,hogy inkább télen virágzik :-)
2014. jún. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyelvtanilag lehetne rajta javítani, de szakmailag (kertész) nem látok benne hibát.



(Bár a félrevezetés ebben is ott rejtőzik, mert a fagytűrőre az emberek többsége a téltűrőt érti, és ezt a eladók is tudják és kihasználják. A leanderre sem sokan használják a fagytűrő jelzőt, pedig az 5-10 fokos fagyok rövid ideig nem károsítják.)

2014. jún. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ismerek ezernyi dísznövényt, nekem van több száz, de csak egyet tudok mondani, ami örökzöld futó és virágos: japánlonc.
2014. jún. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönlöm! :)
2014. jún. 7. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!