Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi vizzel öntözzem a...

Mennyi vizzel öntözzem a gyümölcsfákat és a tujákat? Mennyi szivárog le a gyökeréig?

Figyelt kérdés
Nagyobb fát is érdemes öntözni, vagy csaka pár éveseket? Egy öntözéssel mennyi vizet öntsek a tövébe, 5l vagy 50l vagy 100l?

2014. jún. 12. 12:59
 1/3 anonim válasza:
A nagyobb fákat szerintem nem érdemes öntözni. A kicsiké pedig az időjárástól függ. Én kb. 2 litert szoktam először és ha szükséges, akkor öntök még a gyökeréhez.
2014. jún. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb (több éves) fát inkább aszály idején érdemes öntözni. Ha egy ásót leszúrsz, és ott nedves, akkor nem. Ha csak kicsit nedves, akkor nem biztos, hogy árt, de nem fontos.

Felnőtt nagy fát legalább 100 literrel érdemes. Ismerős kertész végzettségű ember úgy csinálta, hogy volt egy 200 l-es hordója, este teleengedte vízzel, másnap este az alján lévő csapot megnyitotta, ahogy a föld el tudta nyelni, olyan mértékben.

Mikor kifolyt az egész, akkor a hordót áttette a másik fa alá, és megint teleengedte vízzel.

Felnőtt fára az a szabály, hogy ritkán, de sokat. (Homokon lehet gyakrabban kevesebbet.)


Az idei ültetésű fákat is csak viszonylagos aszály alkalmával szoktam, miután megindultak. Egyszerre 10 l-t.

2014. jún. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy fa gyökere jó közelítéssel akkora, amekkora a lombkoronája.

[link]

Ha a korona árnyéka délben a földön (a korona merőleges vetülete a földön) 3 m2, akkor ezt a három négyzetmétert kell megfelelő módon meglocsolni.

1 liter víz 1 négyzetméteren 1 milliméteres vízborítást okoz, és talajszerkezettől függően kb. 1 cm mélyen nedvesíti át a talajt.

Az a fáknak szánt locsolás, ami csak 5-10 cm-es mélységig nedvesíti át a földet, teljesen hiábavaló fáradozás, mert ebben a mélységben egy fának még nincsenek gyökerei.

Tehát csatlakozva az előttem szólóhoz, nagy aszály idején inkább ritkábban, de igen bőséges (több száz literes) vízmennyiségel öntözzünk. Egy nagyobb fa koronája előfordulhat, hogy hektoliternyi mennyiségű vizet párologtat el naponta!

2014. jún. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!