Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért barnult be a víz a...

Miért barnult be a víz a medencében? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Vettem egy medencét (4000l), fel is töltöttem kútvízzel. Semmi baja nem volt, gyönyörű tiszta volt a víz. Úgy gondoltam, hogy tenni kellene bele valamit, amitől ez így is marad. Vettem egy klór granulátumot, mert elvileg az nagyon jó stb. Pontosan betartva az utasításokat a megfelelő adagot tettem a vízbe, elindítottam a vízforgatót és kb 2 órán belül teljesen sötétbarna lett a víz.

Miért? Mit lehet ezzel csinálni? Olvastam, hogy sót és hypot kell tenni a vízbe. Mennyit? Ez eltűnteti a barnaságot vagy töltsem újra a medencét és úgy tegyek bele sót és hypot?



2014. jún. 16. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
A kútvíz nem homokos vagy vasas? Attól is bebarnulhat. Mi egyszer töltöttünk fel medencét kútvízzel, és nagyon ronda barna lett a vize. A mostani medencét már csak csapvízzel töltjük, és így tiszta átlátszó egész nyáron.
2014. jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Teljesen tiszta volt a víz, míg bele nem tettem a klórt.
2014. jún. 16. 11:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom, mert nekünk a klór előtt is barna volt, most meg a klórral is átlátszó.
2014. jún. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A víz vasas. És Fe(2+) ionokat tartalmaz. Ennek a színe nagyon halvány zöld, észre sem venni. De ha valami klórtartalmú vegyszert raksz bele (ami oxidálószer, így öli el a baktériumokat) akkor a Fe(2+) ionokat Fe(3+) ionokká oxidálja, ez okozza a barna színt.

Mindegy, hogy milyen klórtartalmú szert raksz bele. A hypo hatására is be fog barnulni!

Használj csapvizet.

2014. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Már feltöltöttük csapvízzel.
2014. jún. 17. 11:21
 6/6 Zun Renáta válasza:
Medence be barnulás teljesen felesleges mindenféle vegyszerre költeni, egyedül Aszkorbinsavat kell venni, és azt szórni bele. Sok mindennel próbálkoztunk, mire végre ezzel megoldást találtunk.
2023. aug. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!