Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan tudom ha megfogták a...

Honnan tudom ha megfogták a kaktuszaim?

Figyelt kérdés

Honnan tudom biztosra hogy a levett és elültetett kaktuszaim sarjai megfogták? szerintetek ezek alapján?:


nos van két fajta kaktuszom, igazából egyiket sem tudom hogy milyen fajta, az egyiket eddig többször próbáltam szaporítani sikertelenül, de viszont a két utolsó már kb 2-3 hónapja le lett választva és eddig nem rohadt/száradt ki valamint mint ha kb 1-2 mm nőtt volna, de az a gáz hogy nem tudom csak úgy szaporítani hogy ha az öreg kaktusz mellé teszem és egy cserépben, közös földben van az öreggel, mind megdöglött eddig amit külön cserépbe tettem... a másik egy másik fajta, ilyen sivatagi féle fajta legalább is alakra, a cserepével vagyis vödrével akkora mint én azaz 180 centis és lassan több mint 10 éves, valamint kb 8 éves korában hozta az első kölykét, de már van neki 10, és ebből vettem le szintén kettőt ( így összesen 12-t hozott amiből kettőt már levettem ) de ezt a kettőt külön cserépbe szintén egyből földbe tettem ezek közül az egyik a nagyobb kb két hónapos a kissebb kb 1 mindkettő tömör tehát nem fonnyadt valamint a kisebbik kb egy hete hozott 1 sarjat...


nos szerintetek, ezek alapján már van tövük, és megfogták? bár engem az elsőnek leírt kaktusz jobban izgat mert azzal eddig sosem jártam sikerrel... volt hogy úgy tűnt, de véletlen le lett lökve a cserepe ami ki is borult és nem volt még töve de hiába tettem vissza és locsoltam meg picit a már száraz földjét pár napon belül elszáradt mint ha kiszomjaztattam volna...


az első kaktusz így néz ki:


[link]


[link]


[link]


a második meg így:


[link]


[link]


bocsi a második képek minőségéért de még januári kép és bent készültek szobában valamint a kinézete is változott, több kölyök és a feketedés is eltűnt róla...



2014. jún. 21. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Istenem, te wunderbaummal aggatod tele a kaktuszaidat? :-D :-D

Amúgy meg ha ennyi idő után nem mentek tönkre, akkor megfogták. Ez nem egy kitalálhatatlan dolog.

A kaktusznak pedig sarja van, nem kölyke.

2014. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

aha, de csak azt az egyet... :D nem tudtam hova tenni de azt sem akartam h eltűnjön :D


de köszi a választ...:) de arra tudnál nekem választ adni hogy kb mekkora legyen vagy ahhoz képest mennyit nőljön az öreg mellett hogy át tudjam ültetni anélkül hogy kidögöljön? vagy várjam meg még hoz sarjakat?

2014. jún. 21. 14:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Bármikor át lehet ültetni, kivéve télen, tisztességes hideg telelőhelyen. Ha átülteted, akkor ne öntözd meg legalább egy hétig, mert a gyökérsérülések rothadni kezdhetnek, bár 30 fokban azért ennek viszonylag kicsi az esélye.

Ha sarjat törsz le, azt se azonnal tedd földbe, hanem legalább 2 hétig, de inkább 1-2 hónapig szárazon tartsd, mondjuk, az öregnek a cserepére téve. Ez idő alatt be fog forrni a seb, és már nem megy tönkre. Ne aggódj, nem fog kiszáradni, simán kibírnak egy évnél többet is letörve.

2014. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!