Kezdőoldal » Otthon » Kert » Eper fát, hogyan lehet szaporí...

Eper fát, hogyan lehet szaporítani?

Figyelt kérdés
Nőtt a kertben magától egy eper fa.Sajnos már túl van ahhoz,hogy átültessük.Szeretnénk tovább szaporítani,mert nagyon tetszik nekünk.Hogyan és mikkor lehet?

#szaporítás #eper fa
2014. jún. 22. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Tavasszal rügyfakadás előtt ,levágsz róla 1 kb 100cm hajtást ,és kb 50cm mély gödörbe elülteted.És figyeled a változásokat,néha meglocsolod. Bár ez termő fa, tehát akkor ez a módszer szerint nem biztos ,hogy fog teremni. Ha magától nőtt akkor meg magról kell ültetni,mert valószínű,hogy a madarak szórták el.
2014. jún. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Eperfa. Csak így eszerűen.
2014. jún. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Eperfa? Nálunk csőre csomóra kel ki tavasszal, nem győzzük írtani. Nekünk mondjuk van 2 termő, így van oka. De próbáld meg elvetni az egész epret, nemtudom mi sül ki belőle. Öreg házaknál, ahol van vagy volt eperfa, szokott kerülni, és szemét, tehát ingyen, vagy 1 söré' a tied.
2014. jún. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztos nem lehet már átültetni? Mekkora? Termett már?


Ha terem, akkor legjobb, ha a megfelelő helyre beraksz néhány eperszemet a földbe, tehát magról...

Nekünk van régi nagy eperfánk, és hajtott már ki magról többször is.

Egyszer hagytunk egyet nagyra nőni, és olyan szép lett, hogy egy ismerősünk elkunyerálta. Még ültethető méretű volt. Azóta hatalmas már neki is, főleg mert olyan helyre ültette, ahol jó nedves lent a talaj.

Viszont nőtt vadon még egy, amit hagytunk nagyra nőni. Az nagyon furcsa volt, mert más volt kissé a levele, és már tök nagy volt, mégsem termett. Végül kivágtam, mielőtt elhatalmasodik.

2014. jún. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1 sört simán megér :D
2014. jún. 23. 14:29
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen hozott idén termést.kb 8-10 szemet.

Nálam már 1m-el magasabb.Én vagyok 187cm

Van 2-3 db a terméséből.Ha azt most elültetem akkor jövőre már lesz valami a helyén?

2014. jún. 23. 14:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Szép szál fa lehet az már és te sem lehetsz piskóta! :) Az már tényleg nem átültethető...


Nézd, mi összeszedjük pálinka alapanyagnak a termést, de még így is szokott ottmaradni a földön valamennyi. Ahol puhább a talaj, bekerülhettek már egész szemek, máshol pedig a már elszárad gyümölcs magjai szóródhattak szét, vagy fújta oda a szél, mindenesetre ha gazolok, akkor szoktam találni facsemete kezdeményeket, amelyek epernek néznek ki a levelei alapján... Beton közül is téptem már ki...

Tehát ha elülteted, könnyen lehet, hogy gyökeret ereszt valamikor. Alatta a talajt lazítsd meg, hogy később könnyebb dolga legyen a növénynek!


De ha ezt a mostani fát kivágod, mert útban van, akkor próbáld néhány termő vesszőjét gyökereztetni, ahogy írta is valaki fentebb! Többet is vesszőből is , magból is!

Valamelyik csak összejön!

2014. jún. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!