Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megtudná mondani valaki...

Megtudná mondani valaki hogyan kell kiirtani ezt a gyomnövényt?

Figyelt kérdés

Már sok mindennel próbálkoztunk de nem öli meg semmi. Már kb 3 méter magasra is megnő és egyre csak terjed.

Erről lenne szó:

[link]



2014. jún. 29. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kellene metszeni, minél közelebb kerüljenek az új hajtások a gyökérzethez és Glialka 480-nal permetezze le.Jó az ablaktisztító szórófejes flakon(bármilyen szórófejes ). Meg lehet oldani ecseteléssel is. Valamilyen mosogatószerrel "nedvesíteni" ( a víz tapadóképességét növelése) kell a permetezőszert, hogy jobban tapadjon. Gyakorlatilag ez a gyomirtó szer a gyökérig lehatolva megöli az egész növényt. Azért kell vigyázni a kijuttatással, mert csak a zöld növényi részen szívódik fel és mindent kiírt ami zöldell.Amennyiben túl sok szerre lenne szükség, megoldható, próbaképpen, édesapámnak egy nyárfát sikerült így megölnie, belefúrni és sót szórni a lukba.
2014. jún. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Furcsa amit irok,de kell a zöldön felszívódó gyomírtó permetszerbe tenni keserű sót,és levélen felszivódó műtrágyát.Ezt gyorsabban szívja magába ,és lehat a mély gyökérzethez is .

A szulákot is csak így lehet kiírtani,mert nagyon mélyen vannak a gyökerei .

2014. jún. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Javaslok egy bevált és olcsó dolgot.

Visszavágod, és az új hajtásokat naponta befújod 20%-os ecettel.

(Kiürült pumpás flakonba töltöd az ecetet)

2014. jún. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Japán keserűfű.

A glifozát kiviszi, ha rendesen van használva. Azaz olyan 4-5 %-os, és van benne tapadásfokozó. Műtrágyával gyorsabb a felszívódás, de nem feltétel. A szulákot is kiviszi enélkül, én rendszeresen irtom így az újabb töveket.

Az a lényeg, hogy minél több levele legyen. Azaz nem szabad visszavágni.

2014. jún. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát én pont ugyanennek a növénynek kerestem a nevét és hogy mivel lehet ki irtani. Már nagyon régóta. Én is köszönöm a választ, végre megvan... japán keserüfü.

[link]

2014. júl. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!