Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szilvafám leveleinek valami...

Fules2006 kérdése:

A szilvafám leveleinek valami baja van fonnyadnak, száradnak elfele, képek lent. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



2014. júl. 3. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Talán tűzhalál.

Az én szilvafám azóta egészséges mióta két madárodút szereltem fel rá, azóta a cinkék kártevőmentesítik, egyáltalán nem kell permetezni (sőt, madarak mellett nem is szabad).

Bár tűzhalál ellen a cinke sem véd...

2014. júl. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A tűzelhalás az almatermésűek betegsége, szilvát nem bántja.

Valami baktérium azért lehet.

Jól látom, hogy csak két ág beteg, a többi egészséges?

2014. júl. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A tűzhalál, úgy tudom a meggyet és cseresznyét is sújtja.
2014. júl. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyes tankönyvek írnak róla, hogy előfordult már csonthéjasokon is. :)

De ilyennel még senki nem találkozott a gyakorlatban. (Nem is így néz ki amúgy.)

Van persze a meggynek és a cseresznyének is sok betegsége.

2014. júl. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tűzelhalásnak egészen más tünetei vannak (csak a hajtásvég szárad be először, mely pásztotbot-szerűen begörbül) Egyébként a szilva ezt a betegséget nem kapja meg! Próbáld az alábbi címen azonosítani: [link]
2014. júl. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
már néztem a neten mindenhol nem jöttem rá hogy mi ez,a fa fele lassan leszárad tőle. Szerintetek mivel permetezem????(lemosó rezes permetezés???)
2014. júl. 4. 14:24
 7/10 anonim ***** válasza:
A diagnózisban sajnos nem sokat tudok segíteni, de, hogy a rezes lemosás az semmit nem fog itt érni az biztos.
2014. júl. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, a réz csak megelőzésre jó.

Ha esetleg gomba (ami nem túl valószínű), akkor Folicurral (II. kategória) vagy egyéb felszívódóval lehet megpróbálni, hátha ér valamit.

A képek nagyon rosszak, de ha így áganként szárad el, akkor valószínűbb a baktérium.

Mivel baktérium elleni szer nincs szabad forgalomban (esetleg Szerbiából lehet szerezni sztreptomicint), ezért szerintem csak azt lehet tenni, amit tűzelhalásnál: a legalsó elhalt rész alatt 40-50 cm-rel fűrészelni, ahová még nem hatolt le a baktérium.

2014. júl. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem lefűrészelem a beteg részt,hátha a többi megmarad.
2014. júl. 6. 14:57
 10/10 anonim válasza:
A gyümölcsön látszik a szilva darázs kártétele.Ami nem csak a gyümölcsöt támadja hanem a leveleket is megrágja.de a főgond nagy valószínűséggel a monília lesz!A mi a rovar által okozott sérüléseken könnyen tud terjedni.Az össze pöndörödött levelek akár levéltetű fertőzés jele is lehet.A képek alapján nehéz megállapítani.Talán itt talál megoldást: [link]
2014. júl. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!