Kezdőoldal » Otthon » Kert » Leandert gyökereztettem, majd...

Leandert gyökereztettem, majd ültettem . Pár napja észrevettem, hogy a leveleket ellepték ilyen pici sárga bogár szerűségek . Mik ezek és hogy lehet megszabadulni tőlük?

Figyelt kérdés

#leander #sárga bogár
2014. júl. 5. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Fújd le őket valamilyen rovarirtó spray-vel, vagy most le a leveleket szappanos lével.
2014. júl. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A leandert a pajzstetvek szeretik. A legtutibb a kenőszappanos lemosás, mert az nem csak elriasztja a tetveket, de az odatapadtakat is leszeded közben. Sima permetnél alig esnek le az elhaltak.
2014. júl. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Bármilyen szappan jó ,ami itthon van ?
2014. júl. 6. 06:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha sárga bogárszerűség, akkor levéltetű lesz.

Bármilyen levéltetű elleni szer megteszi.

2014. júl. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen olyan .. Azt sem értem hogyan került rá ? Egy kis ágacskát gyökereztettem ,nemrég ültettem cserépbe .Bent van az ablakpárkányon ,mellette nincs is más növény ...
2014. júl. 6. 07:21
 6/9 anonim ***** válasza:
A levéltetűnek vannak szárnyas alakjai, és elég, ha egy nőstény odarepül, már szaporodik is.
2014. júl. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen a festékboltban kapható kenőszappan (káliszappan) lenne ideális a fürdéshez használt nátronszappan helyett, de egy lemosástól nem lesz baja a sima folyékony (nátron) szappantól sem. Én egy dörzsi szivaccsal szedtem le még a télen a dögöket, hogy a vizes szivacsra rácsöppentettem egy picit, hogy habot képezzen. Durva letapadásnál óvatosan a dörzsi oldalára is rákényszerültem. Az addig elsárgult levelű, ragacsos leander, ami tele volt barna pajzstetvekkel és viaszos tetvekkel jelenleg tünetmentes és levélveszteség nélkül zöldre váltott. Én már temettem a növényt.
2014. júl. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én sima mosószappant használtam. Rákentem vizes dörzsi szivacsra és levelenként mostam le.
2014. szept. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a mosogatószer is jó. Pár cseppet tegyél szivacsra , habosítsd fel és azzal töröld le a leveleket.Lehet hogy többször át kell mosni majd.
2014. szept. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!