Kezdőoldal » Otthon » Kert » A fikusz benjamina mérgező...

A fikusz benjamina mérgező állatokra?

Figyelt kérdés
Van 2 macskám, ha véletlen lerágják a levelét, akkor megmérgezi őket? Inkább tegyem olyan helyre, ahol nem érik el a macskák a növényt?

2014. júl. 9. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
A macskák sem szoktak ilyen hülyék lenni és számukra mérgezőt nem esznek meg.
2014. júl. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A macskák számára az ivóvizes edényük mellé egy cserépnyi "cicafüvet" szoktam csíranövényként készíteni. Ha éppen nincsen itthon, kukoricát, vagy búzát vetek nekik, hogy azt rágcsálják, ha a szőrgombócot ki akarják hányni a gyomrukból...
2014. júl. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy emlékszem, ez a fajta növény mérgező a macskákra, és ők nem válogatnak, ha rágcsálni van kedvük.

Csak számára elérhetetlen helyre tedd!

2014. júl. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A termése ehető, minden más része mérgező, főleg kutyáknak és macskáknak. A macskák is tapasztalati úton tanulnak, nincs beléjük programozva, hogy ezt a növényt nem ehetik meg. A macskák különösen találékonyak, ha valamit el akarnak érni. Én a helyedben inkább elajándékoznám ezt a fikuszt.
2014. júl. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

A szövegből kiemelve:

"A visszavágást kesztyűbe végezzük, mert a növény tejnedvet tartalmazz, ami allergiás reakciót válthat ki."

Ha tehát a bőrön ilyen hatású, gyomron keresztül még fokozottabb lehet.

Nem tudom, de valószinüsítem, a macska sem immuns rá.

2014. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!