Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen hasznos növény ami...

Milyen hasznos növény ami elnyomja a füvet?

Figyelt kérdés
Én ahol lakom eléggé homokos, silány a talaj. A kertünkben szeretnék valami olyan növényt ültetni ami hasznos,például ehetö. De olyan ami elnyomja a füvet. A célom az ne kelljen füvet nyirnom és egyuttal valamilyen formában legyen haszna a növénynek.
2014. júl. 14. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem locsolod, akkor hamar eltünik az a fű magától is.
2014. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt csak úgy tudod, ha megásod aztán ültetsz bele haszonnövényeket. A sárgarépa, petrezselyem, krumpli elég sűrűn tudnak nőni, egyszer vagy kétszer elég megkapálni, de végül is mindennel foglalkozni kell valamilyen téren az az igazság.


Olyan növény ami évelő és elnyom mindent és nem kell többet foglalkozni vele mint amennyi idő a fűnyírás megoldaná a világ élelmezését és természetesen én is beültetném vele a fél telket.

2014. júl. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nekem az a gondom vele,hogy egyrészt haszontalannak tartom a füvet. ha rajtam múlna én megadoztatnám azt aki szándékosan befüvesiti a telkét. Csak a sok munka, energia megy rá, csak azért hogy szép legyen, és nem ehetö, nincs igazi haszna. A másik az,nálunk nagyon silány a talaj. Kb 1 ásó nyom mélyen már sárga homok van. Ez a kert ásások alkalmával felszok keveredni, lassan a felszinre kerül. Esös napok után szinte azonnal szárad és porzik. Amikor ideköltöztünk, szinte élettelen volt a föld. Semmi, még a fü is alig élt meg benne. Eleinte nyomattam a mütrágyát, szórtam kiló számra a fümagot,de semmi nem történt. Aztán megfogadtam egy tanácsot. Pár évre békén hagytam a földet. Néha lenyirtam ha már nagyon nagy volt. De most már önmagától regenerálodott. Van benne élet. Tehát ha ujra elkezdem megásogatni, hamarosan ismét kihal. és ez nem teljesen igazi fü, hanem amolyan vadon nött fü. Gondoltam jó lenne valahogyan hasznosra fogni a dolgot. Neki áltam konyha kertet csinálni. És ekkor derült ki a turpisság. valamelyik régi lakó, valószinüleg aki épitette a házat, elteritette az udvaron a törmeléket és lefedte földel. Eldozeroltattam a felsö 20 cm réteget,gondolva eltünik a felső silány réteg és a rengeteg gaz amit már képtelenség ki irtani gyomirtó nélkül. Beton keménységü földréteg, beton darabok, szén kupac a föld alatt, vas darabok... aztán amikor egy helyen talicskányi törött üveg darabok kerültek elö, feladtam. Egyszerüen elképesztö. Hát gondoltam beültetem valami cserjével ami lefedi a füvet, nem kap napfényt, vagy vizet, vagy valami más módon elnyomja a gazt,füvet.

Egyet találtam, valami fenyö féle ami nem felfelé nöl hanem elfekszik, szét terebélyesedik,de ez nem ehetö, nics haszna. Nem akartam gyomirtót használni,de van egy növény az udvaron ami nagyon szemét egy növény. A ha esöt kap 1 hét alatt akár 1 méterre is megnöl. vastag üreges szára van és akár 4 méter magasra is megnöl. A szárát ha eltöröm, folyik belölle a viz. oldal irányba elnyúlik a gyökere és hol itt hol ott kinöl. És egyre terjed. Az egész környezetéböl elszivja a vizet, a föld pedig porzik, folyik mint a száraz homok. És hiába ásom ki a gyökerét, egy kis darab benne marad újra nöl. Kaptam egy gyomirtót kipróbáltam de semmi, ujra kihajtott. Próbáltam biógyomirtót, (só+mosogatószer) az sem használt. Sajnos nem sikerült kideritenem mi a neve és mivel lehetne ki irtani. Itt van kép róla. Az egyik képen jól látható még a tuját is megfojtja. Az kb 3 hetes, a kisebbik pedig 1 hetes.

[link]

[link]

2014. júl. 15. 01:41
 4/4 A kérdező kommentje:

Épp hogy megirtam ezt a kommentem és sikerült rálelni ennek a növénynek a nevére. És pont itt a gyakorikérdések oldalán.

A válasz nem túl biztató. japán keserüfü :(

2014. júl. 15. 02:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!