Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van 5 db Papagájvirág magom....

Van 5 db Papagájvirág magom. Mikor kell elülteni ezeket a magokat?

Figyelt kérdés

5 db Papagájvirág magom van ( Strelitzia reginae ).


Ezeket a magokat mind egy cserépbe kell ültetni vagy egy magot egy cserépbe kell?


Amúgy a magok fekete színűek de már az egyik végükben narancssárga bolyhos valami van. Ez nem tudom hogy micsoda.


Igazából azt nem tudom hogy melyik hónapban ültessem el a magokat.



Valaki tud segíteni mert én nem vagyok jártas az ilyen növények ültetésében.



2014. júl. 17. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Beírod a gugliba, hogy Strelitzia magvetés.
2014. júl. 18. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Már kerestem de ezekre a kérdésimre nem találtam választ.


Nagyon sok oldalt néztem már de mindegyik csak a gondozásáról írt

2014. júl. 18. 21:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Beírtam, hogy "papagájvirág mag" és rögtön az első oldalon, ezt írtja:


"A magvak a megtermékenyítés után 2-3 hónap múlva érnek. A fényes fekete színű magokat beérésük után áztassuk be langyos vízbe (28 fok) 12 órára, majd tőzeg és lombföld keverékébe, egymástól 2-3 cm-re vessük el. A csírázás ideje 20-22 fokos hőmérsékleten 40-50 nap.

Először a magvak 40-50 %-a kel ki. A kikelt növényeket 7-8 cm-es cserepekbe ültessük be, majd a nem csírázott magvakat újra áztassuk be langyos vízbe és még egyszer vessük el. Egy-egy mag akár 3 évig is elfekhet.


A magoncokat többszöri átültetéssel neveljük. Nyáron a levéldísznövényekhez hasonlóan, melegházban érzik jól magukat. Többszöri átültetéssel két év alatt virágképes növényeket kaphatunk.

Ültetés előtt végezzünk talajfertőtlenítést."


Egyébként ezen a fórumon érdemesebb olvasgatnod és kérdéseket feltenni: [link]

2014. júl. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszodat közben ezt az oldalt én is megtaláltam de itt is azt írja h a magok feketék de nekem van valami narancssárga bolyhos valami ami nem tudom hogy micsoda :O


Az talán a gyökerének a kezdete?

2014. júl. 21. 23:43
 5/9 A kérdező kommentje:
és amúgy írtam h igazából a kérdésem az lenne hogy mikor ültessem el, vagy ez tökéletesen mindegy?
2014. júl. 21. 23:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Mivel szobanövény, igazán édes mindegy hogy mikor ülteted.

A lényeg a csírázási hőmérséklet (ahogy előző válaszolónál olvasom 20-22 fok).

Alapvetően a magok elültetésénél soha nem a tényleges hónap a mérvadó, hanem a hőmérséklet.

Pl. paradicsom magot ugye március környékén szoktuk a lakásban cserepekbe vetni, hogy május környékére akkora palánták legyenek amik kiültethetők a kertbe. De ha augusztusba vetsz paradicsom magot az akkor is kifog kelni, csak nem lesz hova kiültetni, mert mire megfelelő méretű a palánta addigra kint fagyok vannak, a lakásba meg semmire nem megy a paradicsom.


Tehát a papagájvirágot elültetheted most is, decemberben is, feltéve ha télen is állandó hőmérsékleten tudod tartani a lakást.


A foltról nem igazán tudok nyilatkozni, de ha párás a levegő a házban és nem légmentesen volt elrakva a mag, elképzelhető hogy csírázásnak indult.

2014. júl. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A narancssárga ugyanúgy a borítás része, mint a fekete.

[link]

2014. júl. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Az a narancssárga izé, nem a gyökér kezdete.

A lakás párájától kizárt, hogy kicsírázzon, ha még áztatni is kell.

2014. júl. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszát

úgy csináltam ahogy egy oldal leírta szóval beáztattam és tözegbe tettem, remélem kikel majd :)

2014. júl. 22. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!