Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kell a málnát visszamets...

Nanóka60 kérdése:

Mikor kell a málnát visszametszeni?

Figyelt kérdés
Rendbe tettem a málnásomat, kivágtam a letermett vesszőket, kiritkítottam, de nem tudom mikor kell az új hajtásokat, - ami jövőre terem - visszavágni. Azt megtaláltam az interneten, hogy kb. 1 m magasan kell meghagyni az új vesszőket, csak azt nem, hogy most, vagy október-novemberben, vagy csak tavasszal, Kérlek segítsetek. Előre is köszönöm

#málna #és metszése
2014. júl. 18. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Tavasszal, és nem kell 1 m, elég fél is.
2014. júl. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fél méter mire lenne elég??

A támrendszer szabja meg, hogy milyen magasan kell visszavágni. Ültetvényekben helyenként 180 cm is van a felső drót, efölött 10-20 centivel vágják vissza. De inkább 160-170 cm az általánosabb.

Ha nagyon gyengék a vesszők, akkor kell alacsonyabban visszavágni.

Ha elég erősek, és mondjuk karózod, akkor a karók fölött 10-20 centit lehet hagyni, amennyi még nem hajlik vissza. (Nálam a kordonosnál a felső drót 160 centin van, a másik telken a karók teteje 140-en, mert nem tudtam hosszabbakat szerezni.)


Ősszel is vissza lehet vágni, ha már úgy látod, hogy befejeződött a hajtásnövekedés, mert különben kihajtanak és elfagynak a felső rügyek. Egyes vélemények szerint tél előtt metszve jobban beérnek a felső rügyek és nagyobb termést hoznak, szerintem viszont a megzavart nedvkeringés miatt a teteje elfagyhat, így inkább februárban, a nagyobb fagyok elmúlta után metszek.

2014. júl. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!