Kezdőoldal » Otthon » Kert » Letisztulhat magától egy...

Letisztulhat magától egy kerti tó?

Figyelt kérdés

Csináltam egy kis tavat a kertben egy selejt medencéből, tettem bele sást, telepítettem bele kisméretű halakat. max 2-3 köbméter az egész, de talán annyi sem.


Nos már megjelentek benne kis rákok, vízi rovarok, születtek kishalak is, de még mindig zavaros, enyhén bűzös a víz.


Úgy hallottam, hogy a fadarabokon, leveleken megtelepednek a víztisztító baktériumok így szórtam bele gallyakat, leveleket is. Jót tett, ettől eltűnt az alga, viszont fekete lett a víz, enyhén tisztult.


A koncepcióm az, hogy szerintem a tó, ha beáll, idővel magától letisztul, nem? (nincs tele koikkal)


Vagy ehhez kell egy minimális méret?


2014. júl. 24. 20:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Élővízet is vittem bele, patakból, és más tavakból is. (millenáris park, margitsziget és egy helyi horgásztó kifolyója) ezzel telepítettem bele valószínűleg a rákokat is.
2014. júl. 24. 20:23
 2/5 A kérdező kommentje:
2014. júl. 24. 20:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Sok növény, kagyló kéne bele gondolom.
2014. júl. 24. 20:26
 4/5 FIVESTAR válasza:

hát hogyne

ne fürödj egy hónapig..hátha tiszta leszel:D

2014. júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dirtboy ***** válasza:

selejt medencéből?

miféle medence?


nem feltétlen fog beállni a biológiai egyensúly,sok feltétele van,a kis méret pedig csak nehezíti a dolgot.


ha gondolod össze dobhatsz egy kis házi szűrőt,egy 30-40literes edény /hordó akármi/ kifúrod pár helyen,raksz bele csövet,sziloplaszttal tömíted,raksz bele szúnyoghálót és rá mehet a zeolit,ha úgy van akkor még meg spékelheted egy szűrőszivaccsal is./szűrő szivacs nem sima/.

zeolitot tudsz venni jó árban ha veszel biolux macska almot,az 100% zeolit, csak rakd az elején szúnyoghálóba és az apró szemcséket,port mosd ki belőle hogy ne a vízbe folyjon a sárga lé.

2014. júl. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!