Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van olyan szőlő fajta, amit...

Van olyan szőlő fajta, amit nem kell permetezni és lugasnak is jó?

Figyelt kérdés
2014. aug. 5. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
csemegének?
2014. aug. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, étkezési célból csemegének és valami fehér nagyobb szemű lenne a legjobb.
2014. aug. 5. 20:27
 3/12 anonim ***** válasza:
Olyan hogy egyáltalán nem kell szerintem nincs. Ennyi eső mellet mint mont van nincs az a szőlő ami el ne rohadna permetezés nélkül. Ha mégis akkor annak az élvezeti értéke a nullával egyenlő.
2014. aug. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A direkttermő olyanok.

[link]

2014. aug. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Olvastam ilyen bioszőlő termesztésről és hát a pölöskei muskotályra gondoltam elsősorban. Mi az a minimum, amivel mindenképpen kellene permeteznem? Rézgálic?
2014. aug. 6. 07:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen réz és kén . Ezekkel szoktam én is gyakorlatilag nem is komoly mérgek ezek.
2014. aug. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy a fentebb felsoroltak közül kettőt nem ismerek de a többit igen és nekem is van. Mindegyiknek van hátrányos tulajdonsága az otelló még rohad is ilyen időben. A pölöskei jó nekem is van 1-2 tő nem rég vettem teljesen egészséges én is ezt szeretném szaporítani.
2014. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. aug. 6. 13:54
 9/12 anonim ***** válasza:

A Pölöskei muskotály átlagos években megvan permetezés nélkül. Vannak azért olyan évek, mikor nincs, de ha rendszeresen figyeled, meg persze tájékozódsz, hogy mit kell figyelni, akkor még utólag is el lehet kapni a peronoszpórát nála a kezdeti szakaszban, és nem lesz oda az egész termés, legfeljebb a minősége romlik.


Keress rá a rezisztens szőlőkre.

2014. aug. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem Izabella lugasom van. Ezt találtam legjobbnak. Gyorsan nő, hatalmas és sötét a levele, jól árnyékol. Mustként tárolom, enni is kiváló. Szeptemberben érik, könnyen szaporítható dugványozással.
2014. aug. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!