Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan gondozzam a kálámat?

Hogyan gondozzam a kálámat?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy gyönyörűszép cserepes bordó kálát. A neten össze vissza olvastam róla mindent, hogy hogyan kell gondozni, nem igazán értettem meg a lényegét. Valakinek van tapasztalata benne, hogy hogyan kell gondozni? Ez az első kálám, így semmit nem tudok róla, hogy hogyan kéne, de nagyon szeretem, ezért szeretném ha sokáig meg tudnám tartani. Le tudnátok nekem részletesen írni, hogy milyen helyet szeret, mennyi vizet, milyen gyakran, télen mit kell vele csinálnom, stb? előre is köszönöm!:)

2014. aug. 10. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is, ültesd át dupla térfogatú cserépbe, mert mindig nagyon kicsiben árulják.

Alkalmanként tápoldatozd.

Vízigényes, de ne álljon alatta a víz. Annyit önts rá, amennyit felvesz a földje, aztán csak akkor öntözd, ha már száraz a föld teteje.

Nagyon fényigényes, lehetőleg kint tartsd. Ha eddig bent volt, akkor ne hirtelen tedd a napra, hanem olyan helyre, ahol pl. szűrt fényt kap fa lombján keresztül, vagy ilyesmi.

Legkésőbb októberben, vagy inkább hamarabb leszáradnak a levelei. De a fagyokig kint maradhat.

Akkor beviszed 10 (esetleg 15) fok alatti fagymentes helyre, és teljesen szárazon tartod. (Melegebb helyen kihajt és megnyúlik.)

Február táján szétülteted, egy pici vizet teszel rájuk, és vissza a hűvös helyre. Ha van 15-20 fok közötti nagyon világos helyed, akkor ablakba téve már télen elkezdheted hajtatni, én nem szoktam. Jó az úgy, hogy a fagyok elmúltával, március végén védett helyre kirakom őket, és öntözni kezdem.

2014. aug. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. aug. 16. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!