Kezdőoldal » Otthon » Kert » A cseresznyepaprikát ha...

A cseresznyepaprikát ha zölden leszedem beérik magától pirosra?

Figyelt kérdés

2014. aug. 27. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Fonnyadásnak indul. Max a feketéig eljut ami a pirosodás előtti fázis.
2014. aug. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Tedd el zölden savanyúságnak, vagy fűzd fel, hogy megszáradjon.
2014. aug. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Mi az oka annak, hogy le kell szedni? Miért nem érhet meg pirosra magán a paprika-növényen?
2014. aug. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszolónak: Nem "kötelező" leszedni, csak vkitől hallottam, hogy ő leszedi zölden és beérik pirosra s ezért érdeklődtem itt is meg, hogy lehet-e. Amúgy meg azért lenne jó mert még nagyon zöldek, még sosem volt ilyen fajta paprikánk, itt Erdélyben később érnekbe a dolgok.
2014. aug. 27. 12:12
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha már elég fejlett, és pirosodás előtt áll leszedéskor, akkor bepirosodhat. De nagyon gyenge minőségű lesz, sem ízre, sem csípősségre nem közelíti meg a szárán érett paprikát.
2014. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mi csak a beígért fagyok előtt szedjük le zölden, egyébként addig maradjon a tövön.
2014. aug. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor addig marad amíg lehet :)
2014. aug. 28. 11:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Amikor már átmegy feketésbe, akkor ha leszeded, be fog pirosodni, de az alkalmatlan lesz még jó szárított alapanyagnak. Ilyenkor a beígért fagy előtti nap leszedik az egészet zölden és úgy savanyítják. A zöld meg savanyítani jobb.
2014. aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Ahogy mondod, kedves kérdező. Ameddig csak lehetséges, addig maradjon a tövön. A paprika termésébe kerülő anyagokat folyamatosan szintetizálja a levélzet, és szállítja a növény a termésbe, nem szabad idő előtt leszedni. Hagyni kell, hogy megfelelő módon felgazdagodjon a termés az értékes anyagokban.

Persze érdemes kétnaponta megnézni alaposan, nehogy valami betegség megtámadja. És ha minden oké, akkor szép pirosan, vagy kényszerből olyan-amilyen-állapotban a fagyok előtt szedd le őket...

2014. aug. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Már megint van itt pár félkegyelmű leszavazó.

Az 5. választ azért írtam, mert eladásra termelek különféle apró csípős paprikákat, és időnként szedéskor letörik pár zöld is. Szóval rengetegszer megfigyelhettem már, hogy hogyan változik a zölden leszedett paprika.

2014. aug. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!